Nowa dyrektor ROK

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 28.07.2017 12:35

Wszystko wskazuje na to, że Natalia Rogińska pokieruje Radomską Orkiestrą Kameralną.

Natalia Rogińska opowiada o swoich planach i pomysłach na poprowadzenie Radomskiej Orkiestry Kameralnej Natalia Rogińska opowiada o swoich planach i pomysłach na poprowadzenie Radomskiej Orkiestry Kameralnej
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Przed jej oficjalnym powołaniem prezydent Radosław Witkowski musi jeszcze zasięgnąć opinii związków zawodowych oraz stowarzyszeń muzycznych.

Pani Natalia ma 31 lat. Ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu i Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku instrumentalistyka. Jest skrzypaczką. Oprócz Polski koncertowała m.in. w Niemczech, Austrii, Szwecji i Chinach, współpracowała z takimi artystami, jak Krzysztof Penderecki, Vadim Brodski, Jerzy Maksymiuk, Edyta Geppert, Krystyna Prońko, Michał Bajor. Pracowała m.in. w Orkiestrze Kameralnej "Wratisłavia", Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej "Leopoldinum" i Radiowej Filharmonii "New Art" w Łodzi.

Była założycielem i koncertmistrzem Lubińskiej Orkiestry Kameralnej "YanTa", pracowała też jako dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie. Od 2011 roku jest muzykiem Radomskiej Orkiestry Kameralnej.