Kryształowy jubileusz Klubu Seniora „Kazimierzówka”

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

publikacja 28.10.2017 14:34

Modlą się, podróżują, bawią się, a przede wszystkim wspierają.

Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik przekazał na ręce Anny Ozgi okolicznościowy grawer Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik przekazał na ręce Anny Ozgi okolicznościowy grawer
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Klub Seniora „Kazimierzówka”, działający przy bazylice mniejszej pw. św. Kazimierza w Radomiu, ma już 15 lat. Z okazji jubileuszu odbyło się uroczyste spotkanie seniorów uczestniczących w spotkaniach w „Kazimierzówce” oraz zaproszonych gości. Gospodarzem spotkania była Anna Ozga, pomysłodawczyni, założycielka i prezes Klubu.

Zebranych powitał gospodarz miejsca proboszcz ks. prał. Grzegorz Senderski.

- Klub Seniora rozpoczął swoją działalność przy świetlicy "Kazimirzówka". Zrodził się w myślach i sercach naszych parafian - głownie pani Anny Ozgi - która zgłosiła się do ówczesnego proboszcza parafii z prośbą założenia klubu seniora przy parafii. Klub zaczął działać przy świetlicy. I tak to się zaczęło. Dzięki tej inicjatywie seniorzy zaczęli przeżywać swój czas w zdrowiu dla duszy i ciała, także w bezpieczeństwie i aktywności. Dlatego dziękuje, w imieniu wszystkich seniorów i swoim, pani Annie Ozdze za pracę i za wszystkie inicjatywy - powiedziała proboszcz. Podziękowania w stronę ks. Senderskiego skierowała także A. Ozga. - Ksiądz prałat zawsze wspiera klubowiczów miłym słowem, swoją obecnością, a przede wszystkim udostępnia miejsce na spotkania i działalność klubu. Dziękujemy za wszystko – powiedziała. Przedstawiła także sprawozdanie z działalności klubu podczas minionych 15 lat. Seniorzy m.in. byli na bardzo wielu wycieczkach, chodzili do teatru, kina, na koncerty. Współpracują z innymi klubami seniora, domami opieki i szkołami. Słuchali pogadanek o zdrowiu, uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Odwiedzali sanktuaria. – Modlimy się i bawimy się – podsumowała prezes.

Obecny na jubileuszu wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik przekazał na ręce A. Ozgi okolicznościowy grawer z podziękowaniem za dotychczasowa pracę - która jest praca społeczną - oraz życzenia dalszych sukcesów.

Dla wszystkich obecnych młodzież uczestnicząca w zajęciach wokalnych w Resursie Obywatelskiej przygotowała koncert. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie jubileuszowego spotkania na wszystkich czekał tort.