Obdarować się życzliwością

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

publikacja 11.12.2017 15:40

Członkowie, sympatycy i goście Radomskiego Stowarzyszenia "Środowisko Inicjatywa" spotkali się w budynku PSP nr 10, aby złożyć sobie życzenia świąteczne i podzielić się opłatkiem.

Bp Henryk Tomasik poświęcił opłatki. Gospodynią wieczoru była Lucyna Wiśniewska Bp Henryk Tomasik poświęcił opłatki. Gospodynią wieczoru była Lucyna Wiśniewska
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Gospodarzem tego spotkania była Lucyna Wiśniewska, prezes stowarzyszenia. Powitała gości, złożyła obecnym życzenia świąteczne, a także podziękowała za całoroczną współpracę.

Gościem honorowym był bp Henryk Tomasik. - W tajemnicy Bożego Narodzenia Syn Boży stał się darem, darem dla człowieka. Uczy nas tej postawy daru. To właśnie dlatego, gdy bierzemy do ręki biały opłatek, pragniemy obdarowywać się nawzajem życzliwością, dobrym słowem, obecnością. Prosimy o przyjęcie od nas, duszpasterzy, najlepszych życzeń. Dziękujemy państwu za zaangażowanie w sprawy drugiego człowieka, sprawy Kościoła, miasta, ojczyzny. I życzymy, aby Chrystus, który jest światłością świata, rozpromieniał wszystkie drogi, aby dodawał sił do tego, aby w każdej sytuacji tworzyć dobro - dobro, które będzie uwielbieniem Pana Boga i także darem dla człowieka. Na najbliższe dni głębokiego przeżycia tego czasu oczekiwania i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Szczęść Boże - mówił biskup.

Później ordynariusz poświęcił opłatki.

Wśród gości spotkania byli m.in. Andrzej Kosztowniak, poseł na Sejm RP, i Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Radomskie Stowarzyszenie „Środowisko Inicjatywa” skupia ludzi, dla których najważniejsze są rodzina oraz przeciwdziałanie patologiom społecznym, dyskryminacji, a także działalność charytatywna. Z celami środowiska utożsamiają się jego członkowie, przyjaciele i sympatycy. Są wśród nich nauczyciele, lekarze, przedsiębiorcy, urzędnicy państwowi, samorządowcy, ekonomiści, ludzie mediów i kultury. Niezmiernie ważnym drogowskazem działań „Środowiska Inicjatywa” zawsze była nauka społeczna Kościoła oraz osoba i nauczanie św. Jana Pawła II.