Oczekują daru Pięćdziesiątnicy

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 20.05.2018 00:35

Mszą św. sprawowaną w radomskiej katedrze rozpoczął się VI Tydzień Ewangelizacyjny.

Flagowanie jest uwielbieniem, które pomaga obecnym włączyć się w modlitwę chwalenia wielkości Pana Boga Flagowanie jest uwielbieniem, które pomaga obecnym włączyć się w modlitwę chwalenia wielkości Pana Boga
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Gościem, który po Mszy św. dał świadectwo, był Jan Budziaszek, perkusista Skaldów, świecki rekolekcjonista, pomysłodawca koncertu "Jednego Serca, Jednego Ducha", który odbywa się corocznie w Rzeszowie. - Każde moje świadectwo poprzedzam chwilą rozmowy z Matką Bożą. To najprostsze "Zdrowaś Maryjo" ma niezwykłą moc. Ona, nasza Matka, stoi u tronu swego Syna i przedstawia Mu nasze sprawy. I coś jeszcze: Wezwanie Matki Bożej staje się naszą tarczą. Ono broni nas przed atakami szatana. Jest najmocniejszą tarczą - mówił Jan Budziaszek.

Tydzień Ewangelizacyjny rozpoczęła Msza św. w radomskiej katedrze, której przewodniczył bp Henryk Tomasik.

- Panu Bogu niech będą dzięki za to, że nas zjednoczył pod krzyżem, na ołtarzu i nad Ewangelią w tej wielkiej wspólnocie wiary, którą jest Kościół, a duszą tej wspólnoty jest Duch Święty. Bardzo dziękuje wszystkim za udział w naszym wspólnym wielbieniu Pana Boga. A przede wszystkim dziękuję za decyzję, aby formować się w duchu Ewangelii, aby trwać na modlitwie we wspólnocie. Prośmy często Pana Boga, aby charyzmaty jeszcze bardziej nas zbliżały i służyły do budowania jedności Kościoła i aby wszystkie nasze wspólnoty miały tę piękna cechę budowania jedności Kościoła - mówił ordynariusz.

Pasterzowi Kościoła radomskiego dziękowali przedstawiciele wspólnot charyzmatycznych. W tym szczególnym dniu, gdy oczekujemy, jak kiedyś Apostołowie w Wieczerniku, powtórzenia darów Pięćdziesiątnicy, w imieniu wszystkich obecnych pragnę złożyć Księdzu Biskupowi serdeczne podziękowanie. Dziękujemy za życzliwość i opiekę, jaką Ekscelencja roztacza nad wspólnotami diecezji radomskiej. Dzięki posłudze Księdza Biskupa doświadczamy tego, że Kościół jest apostolski, a Ty, jako nasz pasterz, przychodzisz nas nauczać, umacniać w wierze i błogosławić. My, jako wspólnota, jesteśmy zobligowani, by nieustannie modlić się za Kościół, za Ojca Świętego, za biskupów i kapłanów. Zadanie, jakie nam Pan Bóg stawia, potrzebuje naszego zaangażowania, naszej dojrzałej wiary. Księże Biskupie, ufając w pomoc Ducha Świętego, z wdzięcznością i odpowiedzialnością, prosimy o przyjęcie zapewnienia o naszej ustawicznej modlitwie.

Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny przebiega pod hasłem "Miłość - Moc - Misja". - Do udziału w nim zapraszam wszystkich. Są to spotkania otwarte, nie ma żadnych limitów. Zapraszamy też niewierzących, nieochrzczonych i tych, którzy będą przypadkowo przechodzić, oraz tych, którzy są zainteresowani, żeby odnowić swoją więź z Panem Jezusem przez działanie Ducha Świętego - zachęca ks. Sławomir Płusa, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Program tygodnia tutaj.