By nie ginęły w majestacie prawa

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 20.05.2018 23:20

Tego domagali się uczestnicy VII Marszu dla Życia i Rodziny w Radomiu.

Centrum Radomia opanowali obrońcy życia Centrum Radomia opanowali obrońcy życia
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Według statystyk, każdego dnia ginie trójka dzieci na skutek aborcji przeprowadzanej w majestacie obowiązującego prawa. - Gorąco apelujemy do wszystkich polityków, a zwłaszcza do parlamentarzystów ziemi radomskiej, o pilne uchwalenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, który został poparty głosami ponad 800 tys. pełnoletnich Polaków - mówiła w imieniu organizatorów Marszu dla Życia i Rodziny Irmina Boniecka, radomska proliferka.

Marsz dla Życia i Rodziny poprzedziła Msza św., której w kościele św. Jana przewodniczył bp Henryk Tomasik. Potem ulicami centralnego deptaku przeszło kilka tysięcy osób. Uczestnicy wypełnili ulicę Żeromskiego od klasztoru oo. bernardynów do pl. Konstytucji.

Szli pod hasłem: "W dużej rodzinie miłość nie zginie". - Wybierając to hasło, chcieliśmy zauważyć rodziny wielodzietne, by czuły się dowartościowane, by nie mówiono, że jeśli posiadają więcej dzieci, to są to rodziny patologiczne - wyjaśnia Małgorzata Górka z Duszpasterstwa Rodzin.

Na trasie barwnego korowodu zaplanowano dwa przystanki. Przy kościele garnizonowym I. Boniecka odczytała apel do polityków, a Lucyna Wiśniewska, działaczka Prawicy RP, list od Marka Jurka, przewodniczącego tej partii. Na rogu ulic Moniuszki i Żeromskiego wystąpiła młodzież.

W radomskim marszu wziął udział Bawer Aondo-Akaa, doktor teologii, niepełnosprawny prolifer z Krakowa. - Czuję się zaszczycony zaproszeniem na radomski marsz. Ale jestem rozczarowany postępowaniem naszych władz. Miałem dużą nadzieję, że się uda przeprowadzić ustawę zakazującą aborcji eugenicznej. Nie jestem lekkoduchem, ale realistą. Rządzący zawiedli nas, obrońców życia. Trzeba nacisków na rząd, by przegłosowali zakaz aborcji eugenicznej, by takie dzieci były chronione prawnie - podkreśla.

W organizację i przebieg Marszu dla Życia i Rodziny zaangażowały się liczne środowiska duszpasterskie naszej diecezji: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Bractwo Kurkowe im. św. Sebastiana, Duszpasterstwo Akademickie, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy, Rycerze Kolumba, Ruch Rodzin Nazaretańskich i neokatechumeni.

W radomskim marszu wziął udział Bawer Aondo-Akaa, doktor teologii, niepełnosprawny prolifer z Krakowa   W radomskim marszu wziął udział Bawer Aondo-Akaa, doktor teologii, niepełnosprawny prolifer z Krakowa
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość