Duch tchnie, kędy chce

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 24.05.2018 22:15

W diecezji radomskiej trwa Tydzień Ewangelizacyjny. Park Kościuszki tchnie orędziem o zbawieniu.

Świadectwa członków wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym dopełnił koncert zespołu Kadosz Świadectwa członków wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym dopełnił koncert zespołu Kadosz
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

W poprzednich latach w dni Tygodnia Ewangelizacyjnego angażowały się przede wszystkim ruchy i stowarzyszenia charyzmatyczne. - Pewna zmiana nastąpiła w Roku Wiary, który rozpoczął się jesienią 2012 r. Wtedy na czuwanie w radomskiej katedrze przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego zaprosiliśmy wszystkie wspólnoty kościelne. I to był impuls Ducha Świętego, bo inicjatywa chwyciła. Od tamtej pory, z roku na rok, w Tydzień Ewangelizacyjny włącza się coraz więcej wspólnot - mówi ks. Sławomir Płusa, diecezjalny dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Corocznie zmienia się także formuła tych dni. - W tym roku nie maszerujemy centralnym deptakiem miasta, ale zagościliśmy w Parku im. Tadeusza Kościuszki w centrum miasta. Ewangelizatorzy chodzą po parku i rozmawiają z napotkanymi ludźmi. Wielu z nich jest daleko od praktyk kościelnych i od orędzia Dobrej Nowiny. Niejednokrotnie są to wyjątkowe rozmowy. A do tego codzienne spotkania w muszli w parku. Tutaj każdego dnia odbywają się koncerty ewangelizacyjne i prezentacje grup kościelnych. O ich życiu i działalności dowiadują się często przypadkowi przechodnie i goście parku - wyjaśnia ks. Płusa.

W muszli zaprezentowali się już Ruch Światło-Życie, jego gałąź młodzieżowa oraz oaza rodzin, Przymierze Rodzin "Mamre" i Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Dobrego Łotra. Szóstego dnia tygodnia, w czwartek, o sobie i działaniu w ich życiu Trzeciej Osoby Trójcy Świętej opowiadała Odnowa w Duchu Świętym.

Po świadectwach, pokazujących niezwykłe działanie Ducha Świętego w życiu ich członków, z koncertem wystąpił zespół Kadosz. Zespół istnieje już niemal 20 lat. - Od początku działalności zapraszaliśmy do współpracy wielu różnych muzyków, którzy wnosili do zespołu swój styl, swoje fascynacje, skutkiem czego stylistyka naszego grania zmieniała się. Jednak to, co niezmienne, co integrowało zawsze ten projekt, to pragnienie głoszenia Dobrej Nowiny. Wynikało to z naszych konkretnych doświadczeń przemiany życia i nawrócenia we wspólnocie katolickiej Odnowy w Duchu Świętym - mówią muzycy.