Jubileusz i spotkanie po latach

Marta Deka Marta Deka

publikacja 25.05.2018 11:45

Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie obchodziła 150-lecie istnienia.

Pamiątkowe zdjęcie uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości Pamiątkowe zdjęcie uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości
Archiwum szkoły

Jubileuszowe obchody rozpoczęła Msza św., której w kościele pw. Narodzenia NMP przewodniczył bp Piotr Turzyński. Na zakończenie zgromadzeni odśpiewali Te Deum.

Po Eucharystii uczestnicy, prowadzeni przez Miejską Orkiestrę "Moderato" z Warki, przeszli do budynku szkoły. Tam powitała ich dyrektor Agnieszka Suska.

- Obecny wśród gości Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, serdecznie pogratulował szkolnej społeczności 150 lat działalności i na ręce pani dyrektor przekazał medal pamiątkowy "Pro Masovia", którym wyróżniona została rozniszewska szkoła. Listy gratulacyjne otrzymało również liczne grono nauczycieli. Z kolei Marek Drapała, wójt gminy Magnuszew, w towarzystwie Zbigniewa Rybarczyka, przewodniczącego Rady Gminy, wręczył honorowe odznaki "Zasłużony dla Gminy Magnuszew" Annie i Leszkowi Owczarczykom, którzy przepracowali w rozniszewskiej szkole 37 lat - opowiada Tomasz Dymek.

Po części oficjalnej przedstawienie "Zakurzona królewna" wystawił Teatr-zyk Figiel-ek, który działa w szkole już 15 lat, a uczniowie z klas pierwszej i drugiej zatańczyli tańce ludowe. Można było też obejrzeć dwie wystawy - w działającej w szkole już od 18 lat Galerii "Na piętrze" wystawę prac absolwentów oraz "Listę obecności absolwentów", która prezentowała zdjęcia wszystkich roczników kończących placówkę, począwszy od 1949 roku.

Na zakończenie 150 uczniów, bo tylu ich uczęszcza do szkoły, wypuściło w niebo 150 kolorowych balonów, zrobiono sobie pamiątkową fotografię, a mamy z rady rodziców częstowały wszystkich jubileuszowym tortem.

- Po uroczystościach można było zwiedzić szkołę i zapoznać się z osiągnięciami i sukcesami uczniów. Wzruszające, jak zawsze, były spotkania po latach kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki. Można ich było spotkać też oglądających stare i nowsze szkolne kroniki, wyeksponowane z tej okazji. Dla niektórych jubileusz 150-lecia szkoły był ku temu jedyną sposobnością - mówi T. Dymek.