Wszystko będzie dobrze

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 28.05.2018 20:10

Koncert Małgosi Nowak z zespołem zakończył Tydzień Ewangelizacyjny w diecezji radomskiej.

Nastrój płyty podczas koncertu promocyjnego podkreślała starannie i efektownie dobrana scenografia Nastrój płyty podczas koncertu promocyjnego podkreślała starannie i efektownie dobrana scenografia
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Wokalistka zespołu, autorka tekstów i muzyki zapewnia, że wszystko będzie dobrze, bo przecież nasze sprawy powierzyliśmy Panu Bogu. "Wszystko będzie dobrze" to tytuł jej drugiej płyty i zarazem jednej z piosenek. Podobnie jak pierwsza płyta, "Jesteś darem z nieba", tak i druga swój premierowy koncert miała w Oratorium św. Filipa Neri u księży filipinów w Radomiu. - Wszystko będzie dobrze. Chcemy, by ta fraza i przesłanie płyty dotknęło naszego serca. Za co podziwiam liderkę? Za niegasnący entuzjazm i radość życia, którą niesie. Gdy wysłuchałem tytułowej piosenki, postawiłem sobie właśnie to pytanie: Dlaczego jest wszystko dobrze? Bo Ojciec niebieski wie, czego nam potrzeba. Kwestia jest taka: czy wierzymy Mu i ufamy - powiedział przed koncertem ks. Mirosław Prasek COr, superior radomskiej wspólnoty księży filipinów.

Zespół Małgorzaty Nowak łączy ludzi różnych wyznań. W grupie są nie tylko katolicy, ale też protestanci. - My nie zwracamy uwagi, że jesteśmy różni. Modlimy się przed koncertem i przed próbami. To jest niezwykłe i niesamowite doświadczenie. Pan Bóg robi tak, że jesteśmy przyjaciółmi - wyjaśnia liderka i tłumaczy, że teksty swe źródło znajdują przede wszystkim w Piśmie św., ale obok tego sięga też do irlandzkich błogosławieństw. - Klimat płyty jest różnorodny, od poezji śpiewanej, poprzez brazylijskie klimaty (bossa nova) aż po rocka. Wiele z tych piosenek powstało w sobotę rano. Wtedy odmawiam jutrznię. Świat trochę zwalnia. Odmawiam jutrznię i wtedy przychodzi do mnie muzyka - mówi Małgorzata Nowak.