Będzie proces czy przeprosiny?

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 05.09.2018 22:50

Po kłamliwej, jego zdaniem, publikacji poseł Andrzej Kosztowniak wzywa "Gazetę Wyborczą" i Radio Zet do przeprosin.

Andrzej Kosztowniak czeka na przeprosiny w ciągu 5 dni. Jeśli ich nie będzie, ruszy procedura prawna Andrzej Kosztowniak czeka na przeprosiny w ciągu 5 dni. Jeśli ich nie będzie, ruszy procedura prawna
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Andrzej Kosztowniak, były prezydent Radomia, a obecnie poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, poinformował na konferencji prasowej, że działająca w jego imieniu kancelaria prawna wysłała do redakcji kilku mediów ostateczne przedsądowe wezwanie do przeprosin. Chodzi o opublikowany w końcu sierpnia artykuł pomawiający go o wspieranie korupcyjnego układu w czasie, gdy był włodarzem miasta. O wyjaśnieniach posła pisaliśmy tutaj.

Andrzej Kosztowniak czeka na przeprosimy w ciągu 5 dni. Jeśli te nie zostaną opublikowane, ruszy procedura prawna. - Kancelaria, z którą współpracuję, przygotowała ostateczne przedsądowe wezwanie o przeprosiny za naruszenie moich dóbr osobistych. Wszystkie treści zawarte w artykule dotyczące mojej osoby są nieprawdziwe, a przygotowanie materiału prasowego jest niewnikliwe i nierzetelne. Tak, jak zapowiadałem, będę dochodzić swoich roszczeń przed sądem - mówi A. Kosztowniak.

Wezwania przedsądowe zostały wysłane do portalu dziennik.pl, Infobiznes, "Gazety Wyborczej", portalu wyborcza.pl, Agory i Radia Zet oraz do autorów artykułu.