Kromka chleba dla sąsiada

Marta Deka Marta Deka

publikacja 20.09.2018 12:10

Caritas prowadzi zbiórkę żywności i zachęca do zainteresowania się losem sąsiadów, o których często niewiele wiemy.

Iwona Stępniewska zaprasza osoby prywatne, firmy i instytucje do włączenia się w akcję Iwona Stępniewska zaprasza osoby prywatne, firmy i instytucje do włączenia się w akcję
Marta Deka /Foto Gość

Caritas Diecezji Radomskiej włączyła się w ogólnopolską kampanię społeczną "Kromka chleba dla sąsiada". Chodzi w niej o pomoc osobom, które cierpią z powodu niedostatku, są starsze, czują się samotne i opuszczone. - W ramach akcji zachęcamy do tego, by tym ludziom pomóc i trochę się z nimi zintegrować. Chodzi o życzliwość i zainteresowanie się losem sąsiada, o którym tak naprawdę często niewiele wiemy. Pierwszym krokiem może stać się kromka chleba i przyłączenie się do zbiórki żywności - mówi Iwona Stępniewska z radomskiej Caritas, koordynator akcji.

Zbiórkę żywności w wybranych sklepach sieci Biedronka 21 i 22 września przeprowadzą wolontariusze szkolnych kół Caritas. Artykuły spożywcze - i dodatkowo jeszcze chemiczne - wolontariusze będą też zbierać w szkołach, do których uczęszczają.

Żywność i artykuły chemiczne można do końca września przynosić również do siedziby Caritas, która mieści się w Radomiu przy ul. Kościelnej 5. - Wszystkie produkty, które zbierzemy, zostaną przekazane naszym podopiecznym, czyli osobom ubogim, starszym i samotnym z diecezji radomskiej. Wolontariusze w swoim otoczeniu podzielą się symbolicznie chlebem z osobami starszymi i samotnymi. Tą akcją chcemy zwrócić uwagę społeczeństwu na potrzeby ubogich, a także uwrażliwić na ich los. Serdecznie zapraszamy osoby prywatne, firmy czy instytucje do przyłączenia się do programu - zachęca I. Stępniewska.