Kawa na rozgrzewkę

Marta Deka Marta Deka

publikacja 08.10.2018 11:51

Streetworkerzy prowadzą zbiórkę produktów, by pomóc bezdomnym przetrwać jesień i zimę.

Dagmara Kornacka i Karol Majewski zachęcają do włączenia się w akcję Dagmara Kornacka i Karol Majewski zachęcają do włączenia się w akcję
Marta Deka /Foto Gość

Od 15 października rusza akcja organizowana przez Dagmarę Kornacką i Karola Majewskiego, streetworkerów Caritas Diecezji Radomskiej, która polega na zbiórce kawy, herbaty i cukru. Nazwali ją "Sam uśmiech w dzień mglisty to za mało, trochę kawy lub herbaty by się zdało".

- Nasi podopieczni przychodzą do nas i pytają, czy nie mamy kawy lub herbaty, bo jest zimno. Postanowiliśmy w tym trudnym czasie wesprzeć ich tymi gorącymi napojami, które rozgrzewają organizm. Bezdomni zamieszkujący pustostany mają są wyziębieni. W takim stanie ludzki organizm narażony jest na bardzo poważne choroby. Nieleczone - w skrajnych przypadkach - prowadzą również do śmierci. Będziemy wdzięczni za każdą paczkę kawy, herbaty, cukru. Proszę pamiętać, by produkty miały ważny termin przydatności - mówi K. Majewski.

Akcja potrwa do końca listopada. Produkty można przynosić do Schroniska dla Bezdomnych i Noclegowni Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Zagłoby 3 w Radomiu 7 dni w tygodniu do godz. 22.

- Dzięki tej zbiórce bezdomni będą mogli zjeść suchy posiłek, ogrzać się, pijąc kawę lub herbatę w budynku noclegowni. Wiemy, że ludzi o dobrym sercu w Radomiu nie brakuje. Przekonaliśmy się o tym przy okazji zbiórki wody - zachęca do włączenia się w akcję D. Kornacka.