Jarosław Kaczyński: Polexit to kłamstwo!

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 28.10.2018 22:25

W Radomiu, w auli głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, odbyła się konwencja PiS.

Wspólna fotografia na zakończenie radomskiej konwencji. Od lewej: Mateusz Morawiecki, Wojciech Skurkiewicz i Jarosław Kaczyński Wspólna fotografia na zakończenie radomskiej konwencji. Od lewej: Mateusz Morawiecki, Wojciech Skurkiewicz i Jarosław Kaczyński
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Kandydaturę Wojciecha Skurkiewicza na prezydenta Radomia wsparli członkowie rządu i parlamentu, politycy i działacze Prawa i Sprawiedliwości. Przemówienia, obok W. Skurkiewicza, wygłosili Jarosław Kaczyński, prezes PiS, oraz premier Mateusz Morawiecki.

W przemówieniach nie zabrakło odwołań do spraw bieżących i oceny I tury wyborów samorządowych.

- Musimy głośno powiedzieć, kto wygrał te wybory, bo są tacy, którzy nie chcą przyjąć, że jest tak, jak jest. Próbują wmówić, że wynik tych wyborów jest wątpliwy bądź remisowy, a nawet że to my je przegraliśmy. Nie chcą się przyznać do porażki, a jak to jest w przypadku PSL - do klęski. Naszym celem było to, aby dobra zmiana zeszła do samorządów. Uzyskaliśmy ogromny postęp w samorządach wojewódzkich i gigantyczny w powiatach, a także kilku gminach. Wielu mieszkańców zostało zmanipulowanych poprzez fałszywe stwierdzenie, że Prawo i Sprawiedliwość planuje Polexit. To kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo! PiS zawsze było i będzie za Unią Europejską - powiedział J. Kaczyński, przypominając, że Porozumienie Centrum jako pierwsze, jeszcze zanim powstało PiS, było za wstąpieniem do NATO i struktur EWG, bo Unii Europejskiej jeszcze wówczas nie było, i dodał: - Będziemy przestrzegali europejskiego prawa, ale oczekujemy, że władze Unii Europejskiej też będą tego prawa przestrzegać.

Zdaniem premiera M. Morawieckiego, przegrał program "anty": - Tego ciągłego jazgotu, awantur, ciągłych wyjazdów do Brukseli. Potrzebujemy zmiany w samorządach. Potrzebujemy kropki nad "i", zwłaszcza tutaj, w Radomiu. 3 lata temu Polacy odpowiedzieli na pytanie, czyja ma być Polska - sitw i grup uprzywilejowanych czy wszystkich Polaków. Padła odpowiedź, że chcemy innej Polski, prawdziwie demokratycznej i wolnej. Chcemy Polski, która rozumie politykę rozwojową i gospodarczą. I te zmiany od 3 lat wdrażamy - powiedział premier, a odnosząc się do kandydatury W. Skurkiewicza, dodał: - Jestem przekonany, że Radom odzyska swój dawny blask z prezydentem Skurkiewiczem.

Mówił także, że wierzy, iż W. Skurkiewicz pożegna się bez żalu z tytułem ministra, a z radością przyjmie tytuł i zadania prezydenta Radomia. - Chcemy zmieniać Radom na lepsze. To moje miasto. Tu się urodziłem i dorastałem. Tu wracam każdego dnia po ciężkiej pracy w Warszawie. Tu, w tym mieście, chcę także spędzić moje lata dojrzałe - powiedział W. Skurkiewicz.

II tura wyborów odbędzie się 4 listopada.