Kondolencje bp. Henryka Tomasika

red.

publikacja 14.01.2019 23:20

- Rodzinie pana prezydenta Pawła Adamowicza składam wyrazy ludzkiego współczucia i łączę się ze wszystkimi w modlitwie - powiedział ordynariusz radomski.

Wyrazy współczucia i zapewnienie o modlitwie za zmarłego prezydenta Gdańska i jego rodzinę składa bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski Wyrazy współczucia i zapewnienie o modlitwie za zmarłego prezydenta Gdańska i jego rodzinę składa bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Ordynariusz radomski złożył wyrazy współczucia rodzinie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

- Każde wydarzenie tego typu, jak zamach na prezydenta Gdańska, jest dla wszystkich wielkim wyzwaniem do ogromnego wysiłku, by podnieść na wyższy poziom wzajemny szacunek. To zadanie dla nas wszystkich - dla duszpasterzy, rodziców, a może przede wszystkim dla ludzi mediów i polityków. Potrzebny jest wysiłek, abyśmy szanowali się, by pogłębiła się troska o drugiego człowieka, by w naszych relacjach było więcej kultury bycia, aby zapanowało poszanowanie wartości drugiego człowieka. Rodzinie pana prezydenta Adamowicza składam wyrazy ludzkiego współczucia i łączę się ze wszystkimi w modlitwie - powiedział bp Tomasik.