W Radomiu będzie śniadanie wielkanocne dla samotnych

Marta Deka Marta Deka

publikacja 19.02.2019 16:12

Zaproszone są wszystkie osoby, które czują się samotne, bez względu na status materialny.

Do włączenia się w akcję zachęcają Zbigniew Ciesielski i Jerzy Zawodnik Do włączenia się w akcję zachęcają Zbigniew Ciesielski i Jerzy Zawodnik
Marta Deka /Foto Gość

Fundacja Droga Życia po raz drugi organizuje w Radomiu śniadanie wielkanocne dla samotnych. W ubiegłym roku z zaproszenia skorzystało ponad 200 osób.

- Zapraszamy wszystkie osoby samotne bez względu na status materialny, a jest ich bardzo dużo. Chodzi nam o to, by jak najwięcej osób, które czują się samotne, dotarło do nas, żeby poczuły, że nie są same, że ktoś je wspiera. Żebyśmy poczuli się jak w rodzinie i w radości, pokoju cieszyli się czasem świątecznym - mówi Zbigniew Ciesielski, prezes fundacji Droga Życia.

Śniadanie odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Kościuszki 7 w Radomiu. Rozpocznie się o godz. 9. Szkoła otwarta będzie już od godz. 8. Na stole - dzięki sponsorom - znajdą się tradycyjne potrawy wielkanocne. Będzie żurek, jajka, sałatki, ciasta.

Akcję można wesprzeć, przekazując produkty na świąteczny stół, można też zostać wolontariuszem. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 608 487 904.

- Zachęcam, by jako wolontariusze zgłaszały się całe rodziny. Potrzebujemy wsparcia przy organizacji imprezy, roznoszenia plakatów, poszukiwania sponsorów, przygotowania sali. Im więcej osób będzie nas wspierało, tym będziemy mogli bardziej uroczyście zorganizować to śniadanie - tłumaczy Z. Ciesielski.

Na fanpage’u na Facebooku Drogi Życia będą zamieszczane informacje dotyczące spotkań dla wolontariuszy.
- Nie chcemy, żeby w Święta Wielkanocne nasi mieszkańcy pozostawali w domu sami. Chcemy, by zasiedli przy wspólnym stole i cieszyli się ze świąt, dlatego bardzo dziękuję panu Zbigniewowi za to, że tak mocno angażuje się w to wydarzenie - powiedział wiceprezydent Jerzy Zawodnik.