Finały XVIII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej

Marta Deka Marta Deka

publikacja 03.03.2019 18:10

W eliminacjach wzięło udział ponad 110 drużyn z całej diecezji radomskiej. W Radomiu w finałowych rozgrywkach zmagało się 26 drużyn.

Zawodnicy rywalizowali w 3 halach sportowych w Radomiu Zawodnicy rywalizowali w 3 halach sportowych w Radomiu
Marta Deka /Foto Gość

Rywalizację na boiskach poprzedziła Msza św., której w radomskiej katedrze przewodniczył bp Henryk Tomasik. W homilii ordynariusz wzywał ministrantów, by korzystali z darów, którymi obdarza ich Pan Bóg, i potrafili Mu dziękować za otrzymane dary.

Po Eucharystii drużyny ministranckie udały się na trzy hale sportowe, gdzie zostali wyłonieni zwycięzcy. Będą oni reprezentować naszą diecezję w Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC, które odbędą się w Skierniewicach i Sochaczewie 1 i 2 maja.

Lektorzy starsi grali w XIII Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Polskich Noblistów w Radomiu, gdzie koordynatorem był ks. Sebastian Osiński.

Zwyciężyła drużyna z parafii św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie, drugie miejsce zajęli ministranci z parafii bł. Annuarity w Radomiu, a trzecie - z parafii św. Andrzeja Boboli w Małęczynie.

Najlepszym bramkarzem został Norbert Siekański z parafii św. Andrzeja Boboli w Małęczynie, najlepszym zawodnikiem - Kacper Grudzień z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu, a najlepszym strzelcem - Jakub Rdzanek z parafii św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie

Lektorzy Młodsi rywalizowali w III Liceum Ogólnokształcącym im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu, gdzie koordynatorem był ks. Krzysztof Kołtunowicz.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu, drugie - z parafii św. Wawrzyńca w Kunicach, a trzecie - z parafii św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole.

Najlepszym bramkarzem był Adam Kuśta z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu, najlepszym zawodnikiem - Maciej Knap z parafii św. Wawrzyńca w Kunicach, a najlepszym strzelcem - Krystian Walczyk z parafii św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole.

Najmłodsi grali w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, gdzie koordynatorem był ks. Daniel Glibowski.

Zwyciężyli ministranci z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy, drugie miejsce zajęła drużyna z parafii św. Stefana w Radomiu, a trzecie - z parafii św. Brata Alberta w Radomiu.

Najlepszym bramkarzem w tej kategorii został Bartosz Jadcak z parafii św. Stefana w Radomiu, najlepszym zawodnikiem - Jakub Zbróg z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy, a najlepszym strzelcem - Krzysztof Pawelczyk z radomskiej parafii św. Brata Alberta.

- Sport w życiu ministrantów odgrywa ważną rolę. Oni lubią rywalizację na boisku. To ich mobilizuje do pracy nad sobą. To jest też dla nich forma zabawy. Jeden z sędziów podczas turnieju powiedział, że niektórzy przez całe mistrzostwa nie strzelili żadnej bramki, ale świetnie się bawili. Turniej jest organizowany również po to, żeby oni mogli się razem spotkać, rywalizować, sprawdzić swoje umiejętności i podejmować dalej pracę nad sobą - mówi ks. Michał Michnicki, diecezjalny duszpasterz ministrantów.