Rekolekcje wielkopostne kaesemowiczów

Marta Deka Marta Deka

publikacja 13.03.2019 15:41

Rekolekcje odbyły się ośrodku Ruchu Światło-Życie w Dąbrówce. Tematem były słowa Maryi zapisane w Ewangelii według św. Łukasza: "Oto ja służebnica Pańska".

W kaplicy ośrodka W kaplicy ośrodka
Archiwum KSM

Rekolekcje poprowadził ks. Artur Chruślak, związany ze wspólnotą neokatechumenatu były duszpasterz akademicki, który obecnie pełni posługę w Mołdawii.

Jedną z płaszczyzn działania KSM-u jest służba, dlatego - w nawiązaniu do tematu rekolekcji - młodzi poznawali, czym jest służba drugiemu człowiekowi. Czynili to m.in. podczas prostych czynności, np. przygotowując obiad czy wychodząc z ośrodka do osób mieszkających w jego pobliżu, aby służyć im pomocą w codziennych obowiązkach, pracach, czy zmaganiach.

- Dzięki temu mogliśmy dostrzec samego Chrystusa w drugim człowieku, Chrystusa cierpiącego, ubiczowanego, niosącego krzyż - mówi Cezary Wanko, zastępca prezesa KSM DR.

W czasie rekolekcji kaesemowiczów odwiedził bp Henryk Tomasik, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię.

- W homilii ksiądz Biskup mówił, jak ważne jest mężne wyznawanie wiary oraz świadectwo w środowiskach, w których znajdujemy się na co dzień. Do swoich parafii wróciliśmy  wzmocnieni duchowo i z większą wiedzą do pełnienia swoich zadań - mówi C. Wanko.


Zachęcamy do zapoznania się z wielkopostnym serwisem specjalnym Gościa Niedzielnego: wielkipost.gosc.pl.