Wielkanocne spotkanie w KIK w Radomiu

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

publikacja 25.04.2019 22:38

- Życzę, by Pan Bóg dał nam wszystkim siłę do prawości życia - powiedział ks. prał. Edward Poniewierski.

Dzielenie się jajkiem podczas świątecznego spotkania. Od lewej ks. prał. Edward Poniewierski i Jan Rejczak. Dzielenie się jajkiem podczas świątecznego spotkania. Od lewej ks. prał. Edward Poniewierski i Jan Rejczak.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Klub Inteligencji Katolickiej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego od niemal 40 lat wpisuje się swoją działalnością w życie Kościoła, ale też i miasta. Jego członkowie i sympatycy spotykają się (poza przerwą wakacyjną) w środy o 18.15 w domu parafialnym radomskiej katedry przy ul. Sienkiewicza 13.

- Nasze spotkania są otwarte, przyjść może każdy. Po spotkaniu jest zawsze czas na rozmowę z prelegentem i na zadawanie pytań. To też okazja do wzajemnego poznania się - mówi Jan Rejczak, prezes radomskiego KIK-u.

Tradycyjnie po świętach wspólnota klubu wraz z kapelanem ks. prał. E. Poniewierskim, kanclerzem radomskiej kurii, spotykała się, aby podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia.

Kapelan przypomniał, że w tych dniach miały miejsce trzy rocznice: koronacji króla Kazimierza Wielkiego (1333 rok), wprowadzenia złotówki (1924 rok) oraz rocznica ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z niemieckiego obozu w Auschwitz (1943 rok). Nawiązując do tych rocznic, życzył obecnym, by w każdym domu, w każdej rodzinie dobrze się działo. - By Pan Bóg dał nam wszystkim siłę do prawości życia, do oparcia na Nim wszystkiego, całej swej przyszłości, oraz aby w naszych rodzinach nie zabrakło pieniędzy do godnego życia - powiedział ks. Poniewierski.

W maju program klubowych spotkań będzie związany z patronem klubu kardynałem S. Wyszyńskim. 18 maja przypada 39. rocznica jego odejścia do Pana. - Tego dnia zapraszam do wspólnej modlitwy w radomskim kościele MB Miłosierdzia przy ul. Struga. 15 maja naszym gościem będzie Mirosław Wąsik. Prelegent powie o trudnej i długiej drodze na ołtarze sługi Bożej Wandy Malczewskiej, mistyczki z Radomia. 19 maja przyjedzie do Radomia ks. prof. Robert Wawer, jezuita. Będzie mówił o tym, jak św. Jan Paweł II starał się o pokój na świecie, a 22 maja ks. dr Rafał Piekarski powie o dziedzictwie prymasa Wyszyńskiego dla naszego narodu. Zapraszam wszystkich chętnych na nasze spotkania - powiedział J. Rejczak.