Dzień otwarty w radomskim seminarium

Marta Deka Marta Deka

publikacja 11.05.2019 16:05

Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza w sobotę 18 maja na zakończenie Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego.

Ks. Paweł Gogacz (z lewej) z alumnami zapraszają na dzień otwarty do seminarium Ks. Paweł Gogacz (z lewej) z alumnami zapraszają na dzień otwarty do seminarium
Marta Deka /Foto Gość

Hasłem dnia otwartego w WSD będą słowa "Tu wszystko się zaczyna". - To jest event organizowany na zakończenie Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego. W Niedzielę Dobrego Pasterza, 12 maja wyjeżdżamy do parafii. Na koniec tygodnia modlitw my zapraszamy do siebie. Chcemy, żeby wszyscy zobaczyli, jak się żyje w seminarium. Przygotowaliśmy bogaty program - wyjaśnia ks. Paweł Gogacz, wykładowca filozofii i prefekt, czyli wychowawca w seminarium.

Wszyscy, którzy skorzystają z zaproszenia, będą mogli zwiedzić seminarium. Zaprezentują się grupy kleryckie. Wystąpi kapłański zespół Jak Najbardziej.

Wykładowcy i alumni zapraszają na wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Uwieńczeniem będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.

- Zapraszamy także na spotkanie z wybranymi absolwentami naszego seminarium. Zaprosiliśmy księży, którzy na różny sposób przeżywają swoje kapłaństwo. Wśród nich będzie ksiądz, który pracuje w Papieskich Dziełach Misyjnych, na co dzień jest w Warszawie i jeździ po różnych miejscach w Polsce, mówiąc, jak bardzo ważne jest przekazywanie wiary. Jest zafascynowany misjami. Inny kapłan jest wykładowcą akademickim na uniwersytecie w Lublinie. Będą również kapłani, którzy są na pierwszej linii frontu, pracują z młodzieżą w stowarzyszeniu "Arka" oraz ksiądz, który jest ojcem duchownym naszego seminarium i na co dzień pisze ikony, i w taki sposób chce przybliżać Pana Boga oraz wielu jeszcze innych - wylicza ks. Gogacz.

Będzie coś dla duszy, ale też coś dla ciała, czyli grill i tzw. kleryckie jadło.

Seminarium otworzy swoje drzwi 18 maja od 11.30 do 20.30

- Zapraszamy wszystkich, nie tylko grupy zorganizowane, ale i indywidualne osoby, które chcą odwiedzić nasze seminarium nawet na chwilę. Zapraszamy serdecznie młodzież, ludzi starszych, grupy seniorów, młodzież przystępującą w tym roku do sakramentu bierzmowania, czy dzieci pierwszokomunijne, wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć, jak się żyje w seminarium - zaprasza ks. Paweł.

Program:

  • 11.30 - start,
  • 12.30 - "Rozwiń skrzydła powołania" - konferencja ks. Marka Dziewieckiego,
  • 13.30 - kleryckie jadło,
  • 14.15 - godzina miłosierdzia,
  • 15.15 - klerycki misz-masz,
  • 17.00 - grill,
  • 18.00 - po owocach ich poznacie,
  • 19.30 - koncert zespołu Jak Najbardziej,
  • 20.30 - twarzą w twarz,
  • 21.00 - apel jasnogórski.