Zaproszenie na złoty jubileusz naszych pasterzy

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 19.05.2019 20:35

Biskupi Henryk Tomasik i Adam Odzimek obchodzą w tym roku 50. rocznicę święceń kapłańskich.

Od lewej biskupi: Adam Odzimek, Henryk Tomasik i Piotr Turzyński. Od lewej biskupi: Adam Odzimek, Henryk Tomasik i Piotr Turzyński.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Msza św. jubileuszowa sprawowana będzie w sobotę 1 czerwca o 11.00 w radomskiej katedrze. W związku z tą uroczystością bp Piotr Turzyński skierował specjalny list z zaproszeniem. Oto jego treść:

"Czcigodni Bracia w Kapłaństwie! 

Uczniowie Chrystusa z Diecezji Radomskiej!

Drodzy Siostry i Bracia,

W dniu 1 czerwca bieżącego roku przypada złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika oraz Księdza Biskupa Adama Odzimka. Pragniemy tego dnia o godzinie 11.00 w katedrze radomskiej świętować wspaniały dar kapłaństwa i wyrazić najgłębszą wdzięczność za dar powołania naszych Pasterzy, za łaskę ich kapłaństwa i za wszystkie powołania kapłańskie w naszej diecezji i na świecie. Równocześnie pragniemy otoczyć naszego Biskupa Radomskiego Henryka i Biskupa Adama modlitwą i życzliwością oraz wypraszać dla nich światło Ducha Świętego, moc w głoszeniu Słowa Bożego i radość w służbie Kościołowi oraz siły i dobre zdrowie. Będzie to też okazja do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów i nowe święte powołania do całkowitego oddania się sprawie Ewangelii. Będą z nami tego dnia także księża Złoci Jubilaci z Siedlec i Radomia oraz kardynałowie, arcybiskupi i biskupi zaprzyjaźnieni z Jubilatami.

Bardzo serdecznie zapraszam na to Eucharystyczne świętowanie wszystkich kapłanów, siostry zakonne i osoby konsekrowane, grupy duszpasterskie, stowarzyszenia, ruchy kościelne i wszystkich Diecezjan. Niech wspólna modlitwa w sobotę, 1 czerwca br. w katedrze radomskiej o godz. 11.00 będzie wyrazem naszej głębokiej jedności i odpowiedzialności za Kościół oraz wdzięczności Bogu za dar kapłaństwa, a Jubilatom za pół wieku służby.

Z błogosławieństwem, oddany w Panu Bp Piotr Turzyński".