Święto Polskiej Niezapominajki w Jedlni-Letnisku

kmg

publikacja 22.05.2019 22:57

Organizatorom sprzyjała piękna pogoda, a każdy z gości znalazł coś dla siebie.

Święto Polskiej Niezapominajki w Jedlni-Letnisku Święto Polskiej Niezapominajki na terenie ośrodka rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową patrona tego miejsca - Andrzeja Zalewskiego. Dorota Włosowska

W Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku Nadleśnictwa Radom Święto Polskiej Niezapominajki, podobnie jak inne plenerowe wydarzenia organizowane w Nadleśnictwie Radom, ma wielu stałych bywalców. I na tegorocznej Niezapominajce każdy znalazł coś dla siebie. Impreza została zorganizowana po raz 18. Zainicjował ją w 2002 r. prowadzący Ekoradio Andrzej Zalewski. Dlatego obchody Święta Polskiej Niezapominajki rozpoczęto od złożenia kwiatów przed tablicą poświęconą A. Zalewskiemu, twórcy tego święta oraz patrona Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku.

Piknik na polanie przy ośrodku otworzyli: Piotr Kacprzak, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu, oraz Jerzy Jacek Karaśkiewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Radom. Po koncercie Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu w atmosferę leśnych opowieści wprowadził uczestników Antoni Zięba, nauczyciel z Technikum Leśnego w Brynku, laureat konkursu zainicjowanego przez  Andrzeja Zalewskiego - „Bajarze z leśnej polany”.

Jak zwykle na scenie nie zabrakło występów dzieci i młodzieży.

Swoją pasją z uczestnikami pikniku podzielił się sokolnik Radosław Sulczyński, pracownik Nadleśnictwa Przysucha. Po nim zaprezentowała się Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej pod kierunkiem Pawła Łuka-Murawskiego. Na pikniku każdy mógł ciekawie spędzić czas: były m.in. warsztaty, gry i konkursy przygotowane przez nadleśnictwa z leśnych kompleksów promocyjnych. Można było również podziwiać rękodzieła inspirowane przyrodą, zakupić wyroby regionalne czy naturalne kosmetyki.

Muzyczną gwiazdą tego wydarzenia był zespół Golden Life.