Trwa Tydzień Ewangelizacyjny w Radomiu

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

publikacja 11.06.2019 23:33

- Warto zaplanować sobie choć chwilę na uwielbienie Jezusa. Jeśli będziecie tutaj przechodzić - zapraszamy - mówi ks. Sławomir Płusa

Uwielbienie przed kościołem garnizonowym. Uwielbienie przed kościołem garnizonowym.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Do końca tygodnia można przyjść na plac przed radomskim kościołem garnizonowym, by zobaczyć, jak wielkie rzeczy się tu dzieją. A wszystko to podczas trwającego od soboty VII Tygodnia Ewangelizacyjnego, który w tym roku przebiega pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”. Do piątku od 15.00 do 18.00 można adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przed namiotem z wystawioną monstrancją choć na chwilę zatrzymują się przechodnie, klękają, by pokłonić się Jezusowi. Ci, którzy chcą zatopić się na dłuższej modlitwie, skrywają się przed upałem w cieniu pobliskich drzew, często z różańcem w dłoni. Każdy może tu przyjść i pobyć chwilę. Po zakończeniu wieczornej Eucharystii w świątyni na placu przed kościołem rozpoczyna się wieczór uwielbienia prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym - wspólnoty radomskie. -  Warto zaplanować sobie choć chwilę na uwielbienie Jezusa. Jeśli będziecie tutaj przechodzić - zapraszamy - mówi ks. Sławomir Płusa, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji radomskiej.

W sobotę 15 czerwca uwielbienie przed kościołem garnizonowym rozpocznie się już o 13.00, a na placu Konstytucji 3 Maja trwać będzie ewangelizacja uliczna. Uwielbienie po Mszy św. poprowadzą obok wspólnot radomskich wspólnoty z Iłży, Przedborza i Starachowic.

Wszyscy, którzy chcą doświadczyć, co to znaczy narodzić się na nowo, są zaproszeni przez wspólnoty radomskie na kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”. Odbędzie się on w najbliższy weekend w ośrodku „Kazimierzówka” przy parafii pw. św. Kazimierza przy ul. Głównej 16, gdzie znajduje się Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Dobrego Łotra.