1000 koronek za kapłanów

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 27.06.2019 18:55

Akcja modlitewna pod tym hasłem zostanie przeprowadzona w Uroczystość Serca Pana Jezusa o 15.00.

Młodzi mówią, że chcą modlić się za kapłanów, którzy pomagają im na co dzień, ale również o tych, którzy potrzebują modlitewnej pomocy. Młodzi mówią, że chcą modlić się za kapłanów, którzy pomagają im na co dzień, ale również o tych, którzy potrzebują modlitewnej pomocy.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

To pomysł młodzieży z diecezji radomskiej. - Postanowiliśmy wraz z młodymi z naszej diecezji zorganizować modlitwę za kapłanów. Wydaje się, że w ostatnim czasie ta modlitwa jest im bardzo potrzebna. Mówię tu o kapłanach, którzy pomagają nam na co dzień, ale również o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Dlatego wpadliśmy na pomysł, żeby zorganizować Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ich intencji. Chcemy zebrać 1000 osób, które w tym samym czasie będą modliły się za różnych księży - mówiła na antenie Radia Plus Radom Otylia Sałek z Rady Młodzieżowej Diecezji Radomskiej i fundacji Młodzi Radom.

Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się o 15.00 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego (ul. Górnicza 2, Radom, osiedle Akademickie) i transmitowana będzie na fanpage'u Młodzi Radom.

By wziąć udział, nie trzeba stawić się w kaplicy DA. Wystarczy łączyć się modlitewnie z dowolnego miejsca.