Wykonają trójwymiarową minimakietę miasta

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 29.06.2019 11:10

To zadanie postawili sobie podopieczni Centrum Nauki i Zabawy Bajka, jednostki Caritas Diecezji Radomskiej.

Pierwszy etap na drodze do druku trójwymiarowego to przygotowanie komputerowego projektu. Pierwszy etap na drodze do druku trójwymiarowego to przygotowanie komputerowego projektu.
uczesie3d.pl

Dziecięca Pracownia Architektoniczna w "Bajce" rozpoczyna letnie warsztaty.

- Finalnym efektem warsztatów będzie wydrukowana mini makieta miasta, złożona z elementów zaprojektowanych przez uczestników zajęć. W trwających łącznie 45 godzin warsztatach, udział weźmie 24 podopiecznych "Bajki" w wieku 9-14 lat. Inicjatywa znalazła uznanie klientów Tesco, którzy w głosowaniu w ramach konkursu "Decydujesz Pomagamy" przyznali Stowarzyszeniu Latorośl grant na realizację inicjatywy w wysokości 5 tys. zł - mówi Paulina Zalewska, z Centrum Nauki i Zabawy Bajka oraz Stowarzyszenia Latorośl.

Dziecięca Pracownia Architektoniczna to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Latorośl oraz Centrum Nauki i Zabawy "Bajka" w Radomiu.

- Staramy się stopniowo wprowadzić dzieci uczestniczące w zajęciach w fascynujący świat modelowania i druku 3D. Dzięki edukacyjnym aplikacjom firmy Autodesk, światowego producenta oprogramowania z zakresu projektowania 3D, dzieci stawiają pierwsze kroki w projektowaniu 3D, modelując swoje proste trójwymiarowe obiekty. Następnie przygotowane projekty wykonujemy na drukarkach 3D, dzięki czemu dzieci uczestniczą w pełnym procesie tworzenia: od projektu, przez druk, aż do finalnego produktu. Dzieci są otwarte na nowe wyzwania w zakresie modelowania 3D oraz programowania, a dzięki aplikacjom edukacyjnym, wprowadzenie w świat nowych technologii jest dziś naprawdę proste i sprawia mnóstwo frajdy. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie, uda nam się zaszczepić w dzieciach zajawkę do modelowania i druku 3D - wyjaśnia Philipp Zalewski ze Stowarzyszenia Latorośl, instruktor modelowania i druku 3D.