Grupa z Kozienic drugi dzień na pątniczym szlaku

Marta Deka Marta Deka

publikacja 05.08.2019 16:55

78 osób z Kozienic i okolicznych miejscowości drugi dzień pielgrzymuje w grupie 18 w ramach 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Na Jasną Górę pielgrzymują 10 dni. Na Jasną Górę pielgrzymują 10 dni.
Marta Deka /Foto Gość

Pątnicy z Kozienic wyszli 4 sierpnia. Na Jasną Górę będą szli 10 dni. To jedna z najdłuższych tras diecezjalnej pielgrzymki. - Mamy zapisanych 78 osób, ale są sygnały, że pątnicy dojadą do Radomia. Mam nadzieję, że będzie nas więcej. W tym roku pogoda jest dla nas łaskawa, można powiedzieć pielgrzymkowa. Jeżeli ktoś się boi o pogodę, to w tym roku proszę zostawiać wszystko i iść - zachęca ks. Wiesław Janowski, wikariusz w parafii Świętego Krzyża, przewodnik grupy kozienickiej, który w pielgrzymce uczestniczy już po raz 18.

Grupa z Kozienic w czasie drogi od lat modli się o wyniesienie  na ołtarze sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. - Cieszymy się, że w tym roku jest ona w kalendarzu całej pielgrzymki. Będzie patronką jednego z dni. W czasie tegorocznej pielgrzymki dziękujemy też za pontyfikat Jana Pawła II, modlimy się o pokój z racji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i oczywiście powierzamy indywidualne intencje - i wdzięczności, i prośby - które jak zawsze niosą pątnicy - wylicza ks. Wiesław.

W grupie 18 na Jasną Górę pielgrzymują wierni z parafii kozienickich i dekanatu kozienickiego, ale też z Wysokiego Koła czy Jedlni. Dzisiaj, 5 sierpnia, będą nocować w Radomiu na Kapturze.

Do drugiej kolumny pielgrzymki radomskiej kozienicka 18 dołączy 6 sierpnia. O godz. 9.30 na placu Wyższego Seminarium Duchownego Mszy św. na rozpoczęcie diecezjalnej pielgrzymki przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik.