Pielgrzymka. Drugi dzień w drodze

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 07.08.2019 11:54

Na szlak 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej wyszli po Mszy św. w sanktuarium MB Ostrobramskiej.

Skarżyską kolumnę tworzą 3 grupy - sanktuaryjna, franciszkańska i suchedniowska. Skarżyską kolumnę tworzą 3 grupy - sanktuaryjna, franciszkańska i suchedniowska.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Eucharystii dla kolumny skarżyskiej przewodniczył bp Piotr Turzyński, który zachęcał w homilii, by pielgrzymia droga ich przemieniła. Apelował również o zachowanie tożsamości.

- Na chwilę obecną idzie nas ok. 350 pielgrzymów. To liczba zbliżona do tej z roku ubiegłego. Idziemy w 3 grupach - sanktuaryjnej, franciszkańskiej i suchedniowskiej. Sporo tu ludzi młodych, a nawet dzieci, które jadą w wózkach - mówi ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium i kierownik kolumny. - Niesiemy różne intencje. Moim w tym roku towarzyszy świadomość 30. rocznicy istnienia sanktuarium w Skarżysku i przygotowań do 15. rocznicy koronacji. Podziękuję Matce Najświętszej za pracę sióstr, które odeszły z sanktuarium, i pana organisty. Polecę w modlitwach tych, którzy taką pracę rozpoczęli.

Przez pierwsze 3 dni skarżyskie grupy odwiedzają alumni z radomskiego seminarium, którzy kolejny raz wędrują jako zespół powołaniowy, modlący się z pątnikami i opowiadający o życiu w domu formacji do kapłaństwa. Potem alumni przeniosą się do kolumny opoczyńskiej.

Skarżyska kolumna ma do przejścia około 150 km. Ze wszystkimi pozostałymi spotka się po ostatnim noclegu i na Przeprośnej Górce będą uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym, po którym ruszą na Jasna Górę jako cała Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej.