Ewangelizacja w Przedborzu

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 10.08.2019 14:40

To była już 8. odsłona tego wydarzenia. Z roku na rok rośnie liczba uczestników, pokazując, że jest to impreza, na jaką czekają wierni.

Z koncertem uwielbienia wystąpił zespół księży Jak Najbardziej. Z koncertem uwielbienia wystąpił zespół księży Jak Najbardziej.
Wiesław Domagała

Przez cały festyn na przedborskim rynku było niemal tysiąc osób. Na początku imprezę organizowano na placu przy kościele. Potem, gdy plac parafialny okazał się zbyt mały, przeniesiono ją na rynek miasta.

- Zmiana miejsca nie wpłynęła na zmianę celu imprezy. Wciąż jest to festyn ewangelizacyjny. To dlatego, zapraszając solistów czy zespoły, uczuliłem na to, by mieli na uwadze właśnie taki charakter imprezy. A nasi goście mieli wiele do powiedzenia. Na scenie wystąpił młody człowiek, który zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i od ponad 20 lat od narkotyków. To było świadectwo, które zostawiło niezatarte wrażenie na uczestnikach festynu. Ze sceny ewangelizowała też Magda Anioł - mówi ks. kan. Henryk Dziadczyk, proboszcz parafii w Przedborzu.


Więcej w wydaniu papierowym "AVE Gościa Radomskiego" nr 33 na 18 sierpnia.