Pielgrzymka z Jastrzębi do Włoch

kp

publikacja 06.09.2019 09:19

Pielgrzymi nawiedzili m.in. Wenecję, Padwę, Rzym, Monte Cassino, Asyż.

Pielgrzymi w kaplicy sw. Benedykta i sw. Scholastyki na Monte Cassino. Z lewej o. M. Czyżewski, z prawej ks. A. Kwieciński. Pielgrzymi w kaplicy sw. Benedykta i sw. Scholastyki na Monte Cassino. Z lewej o. M. Czyżewski, z prawej ks. A. Kwieciński.
Archiwum o. Michała Czyżewskiego

Z Jastrzębi do Włoch, w ostatnich dniach sierpnia, autokarem pielgrzymowało 51 osób. Duchową opiekę nad grupą sprawowali: ks. Adrian Kwieciński, wikariusz parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy, i o. Michał Czyżewski, paulin posługujący w parafii Bożego Ciała w Buffalo (USA). Przed podróżą pielgrzymów pobłogosławił ks. Grzegorz Stańczak, proboszcz parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Jastrzębi.

Pielgrzymi nawiedzili m.in. Wenecję, Padwę, Rzym, Monte Cassino, Asyż.

Największym duchowym przeżyciem dla pielgrzymów była środowa audiencja generalna z papieżem Franciszkiem na placu św. Piotra. - Wraz z pielgrzymami z całego świata, w promieniach słońca, uczestnicy wysłuchali katechezy następcy św. Piotra i przyjęli papieskie błogosławieństwo. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II była również długo oczekiwanym momentem pielgrzymki, podczas której wszyscy mogliśmy ofiarować świętemu z Wadowic intencje swoje i swoich najbliższych - mówi o. Michał.

Pielgrzymi każdego dnia uczestniczyli w Mszy św., wspólnie odmawiali modlitwę różańcową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. - Ten pobyt we Włoszech pozostanie dla nas niezapomnianym przeżyciem - zapewnia o. Michał.