Dobroczyńca Arki 2019

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 11.09.2019 09:58

Od 20 lat niezmiennie powtarzają, że branie wypełnia ręce, a dawanie wypełnia serce.

Nagrodę główną, statuetkę Dobroczyńcy Roku, otrzymali Bożena i Marek Malinowscy (w środku). Razem z laureatami Ewa Kamińska i ks. Andrzej Tuszyński. Nagrodę główną, statuetkę Dobroczyńcy Roku, otrzymali Bożena i Marek Malinowscy (w środku). Razem z laureatami Ewa Kamińska i ks. Andrzej Tuszyński.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

To już tradycja, że Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka w Radomiu we wrześniu organizuje Dzień Dobroczyńcy, zapraszając tych, którzy na różne sposoby wspierają ich działalność. Mszy św. w kościele św. Wacława na Starym Mieście przewodniczył bp Henryk Tomasik, a potem uczestnicy przeszli do ogrodów Arki, gdzie z rąk ks. Andrzeja Tuszyńskiego, prezesa stowarzyszenia, i wiceprezes Ewy Kamińskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami za współpracę. Wśród nich była radomska redakcja Gościa Niedzielnego.

Kolejny raz wręczono także nagrodę specjalną, statuetkę i tytuł Dobroczyńca Arki 2019. W tym roku otrzymali ją państwo Bożena i Marek Malinowscy, którzy z Arką współpracują od początku. – Są bez wątpienia współtwórcami Katolickiego Centrum Młodzieży Arka, które w 2002 roku przekształciło się w Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka. Na Bożenkę i Marka zawsze możemy liczyć. Zawsze zaangażowani w działania organizacji, służący dobrą radą, wsparciem i doświadczeniem, osobistą pomocą, zarówno fizyczną, jak i materialną. Nigdy nie trzeba było prosić ich o pomoc. Zawsze starali się wspierać na wiele sposobów, robiąc to bardzo dyskretnie, taktownie, choć z dużą hojnością. Dzisiaj, świętując 20-lecie Arki, nadarza się wspaniała okazja, by w szczególny sposób uhonorować ich i podziękować za ogrom dobra, którym zostaliśmy obdarowani – mówiła Ewa Kamińska.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka prowadzi obecnie 4 świetlice. Zatrudnia ponad 20 pracowników i skupia ponad 1200 wolontariuszy. Między innymi prowadzi kuchnię dla dzieci oraz Centrum Wolontariatu Międzynarodowego.