Biblioteka w Radomiu zaprasza na wystawę RTF

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

dodane 02.10.2019 15:17

To 12 fotografii pod tytułem: "Iść, ciągle iść w stronę...".

O wystawie słów kilka powiedziała Barbara Polakowska (druga od lewej). O wystawie słów kilka powiedziała Barbara Polakowska (druga od lewej).
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Otwierając wystawę zbiorową członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, Barbara Polakowska, która sama jest fotografem, zachęcała: - Całe nasze życie składa się ze spacerów, z chodzenia, z wyznaczania sobie celów i dróg. Czasami od razu trafiamy do celu, czasami zbaczamy z obranej drogi. Dokąd zaprowadziły nas te poszukiwania fotograficzne? Trzeba zobaczyć.

Autorzy prezentowanych fotografii to: Iwona Czubek, Leszek Jastrzębowski, Monika Kowalczewska, Łukasz Kowalski, Jerzy Kutkowski, Leon Pierzchalski, Barbara Polakowska, Andrzej Popielarski, Justyna Romaszewska, Justyna Wolanin, Stanisław Wolanin i Dorota Wólczyńska.

Autorzy o wystawie napisali: "Droga każdego z nas wytyczana jest przez cel, do którego dążymy, i wiele czynników od nas niezależnych. Dotyczy to właściwie wszystkich spraw, tych ważnych i najważniejszych, jak również krótkotrwałych, chwilowych decyzji. Czasem kilka kroków, jeszcze jeden zakręt, ciekawość popychają nas do przodu. Czy zobaczymy to, na co liczymy? Radomscy fotograficy chcą odkryć swoje obrazy zaciekawień i fascynacji".

Wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego, w Małej Galerii RTF, można oglądać do końca października.