Memoriał Papieski

Marta Deka Marta Deka

publikacja 05.10.2019 12:51

Do 14 października trwają zapisy na II Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II osób niepełnosprawnych.

Do udziału w imprezie zapraszają ks. Robert Kowalski, dyrektor diecezjalnej Caritas, i Paulina Zalewska. Do udziału w imprezie zapraszają ks. Robert Kowalski, dyrektor diecezjalnej Caritas, i Paulina Zalewska.
Marta Deka /Foto Gość

Stowarzyszenie Latorośl oraz Caritas Diecezji Radomskiej zapraszają na II Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II osób niepełnosprawnych.

Druga radomska edycja tej imprezy odbędzie się w środę 23 października na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - pływalni "Neptun" oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu.

Impreza skierowana jest do osób niepełnosprawnych zarówno tych najmłodszych jak starszych. W ten sposób organizatorzy chcą zintegrować środowisko osób niepełnosprawnych.

- Chcemy także zaktywizować nie tylko dzieci i młodzież, ale i osoby starsze, pokazując, że dyscypliny takie jak bieganie czy pływanie i kontakt z wodą mogą sprzyjać rehabilitacji, rewalidacji i kompensacji - wyjaśnia Paulina Zalewska, prezes Stowarzyszenia Latorośl.

Założeniem Memoriału jest pokonanie dystansu (przebiegnięcie i przepłynięcie) 9665 długości. - Liczba ta jest symboliczna, ponieważ tyle dni trwał pontyfikat papieża Polaka. W związku z tym, projekt jest nietypowym oddaniem hołdu osobie św. Jana Pawła II. Osoby, które nie potrafią pływać, również mogą brać udział w części basenowej. Do dyspozycji mamy również brodzik. Każdy dystans jest ważny. Uczestnicy otrzymają dyplom oraz pamiątkowy medal Memoriału. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie - mówi P. Zalewska.

Impreza rozpocznie się Mszą św. o 9.30 w kościele św. Stefana w Radomiu przy ul. Idalińskiej 32b. O 10.50 na pływalni "Neptun" przy ul. Wyścigowej 49 nastąpi uroczyste otwarcie Memoriału. Część biegowa rozpocznie się o 13.30 w PSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wyścigowej 49. Impreza zakończ się około 15.30.

Zapisy prowadzone są do 14 października poprzez stronę internetową: www.memorialpapieski.pl.

Szczegółowe informacje, program, regulamin znajdują się na stronie: www.memorialpapieski.pl.

Impreza została dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystki, Fundacji Tesco oraz funduszy PFRON.