Lucyna Adamkiewicz "Ewa" będzie w DA w Radomiu

kp

publikacja 07.10.2019 13:56

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza panie na kolejne spotkanie z cyklu „Całkiem Inna - Kobieta w blasku Stwórcy".

Na najbliższe spotkanie zapraszają organizatorki tego wydarzenia Klaudia Kutkowska i Urszula Murawska (z prawej).  Na najbliższe spotkanie zapraszają organizatorki tego wydarzenia Klaudia Kutkowska i Urszula Murawska (z prawej).
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Już jutro o 19.00 Duszpasterstwo Akademickie przy ul. Górniczej 31A zaprasza kobiety na cykliczne spotkanie "Całkiem Inna – Kobieta w blasku Stwórcy". Gościem spotkania będzie Lucyna Adamkiewicz, pseudonim Ewa, łączniczka w Zgrupowaniu "Chrobry I", która od 15 roku życia była żołnierzem Armii Krajowej. Po klęsce powstania warszawskiego była więźniarką niemieckich obozów koncentracyjnych Auschwitz oraz Gusen II. Udało jej się cudem uniknąć śmierci. Od pewnego czasu mieszka w Radomiu.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył Lucynę Adamkiewicz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Spotkania w DA rozpoczynają się od rozmów przy herbacie i ciastku. Później panie spotykają się w kaplicy ośrodka na adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlitwie przewodniczy ks. Mariusz Wilk, duszpasterz akademicki. Ok. 20.00 rozpoczyna się spotkanie z gościem.