Duszpasterstwo akademickie zaprasza

Marta Deka Marta Deka

publikacja 08.10.2019 15:08

Nowy rok akademicki DA tradycyjnie rozpoczyna rekolekcjami na dobry początek, bo każdemu potrzeba duchowego wzmocnienia.

Do włączenia się w duszpasterstwo zachęcają (od lewej): ks. Mariusz Wilk, Ewa Klocek i ks. Arkadiusz Bernat. Do włączenia się w duszpasterstwo zachęcają (od lewej): ks. Mariusz Wilk, Ewa Klocek i ks. Arkadiusz Bernat.
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Rekolekcje na dobry początek wygłosi pod hasłem "Od zakochania do miłości" ks. Marek Dziewiecki.

Rozpoczną się one 13 października o godz. 20 w radomskiej katedrze. O godz. 20.20 Msza św. z nauką będzie sprawowana w kościele św. Jadwigi. 14 i 15 października duszpasterze zapraszają do kościoła św. Jadwigi na godz. 20, a później do akademickiej kawiarenki, gdzie na uczestników rekolekcji będzie czekał poczęstunek.

W siedzibie duszpasterstwa przy ul. Górniczej 2 w Radomiu odbędą się też znane już spotkania dla mężczyzn "Strongmeni" i dla pań "Całkiem inna - kobieta w blasku Stwórcy". W październiku duszpasterze zapraszają młodych do wspólnego odmawiania różańca, w Adwencie - na roraty. Organizują Ekstremalną Drogę Krzyżową i Poznajki, czyli katolickie randki oraz Europejskie Spotkanie Młodych w Taizé. W środy w DA spotyka się Akademicka Wspólnota Jonasza.

- Po raz kolejny wracamy do "Relacji ze Śmiechem". Będzie u nas Andrzej Śmiech. Spotkania z nim cieszą się dużą popularnością, bo on wytyka popełniane przez nas błędy w relacjach międzyludzkich. Wielką popularnością cieszą się też spotkania, które mają za zadanie duchowo poprowadzić naszych studentów. Nie narzekamy na brak penitentów w konfesjonale, a s. Ola, która prowadzi spotkanie "W cztery oczy z siostrą", nie narzeka na brak rozmówców. Jest w siedzibie duszpasterstwa od samego rana do późnej nocy, co godzinę ma umówione osoby - mówi ks. Mariusz Wilk, duszpasterz akademicki.

Duszpasterstwo organizuje też wyjazdy w góry, spływy kajakowe, wyprawy rowerowe, noc konfesjonałów, JuwenDAlia.

Nowością są kursy tańca. - Organizując bal sylwestrowy, zabawy karnawałowe czy ostatki, zorientowaliśmy się, że jest sporo osób, które lubią ze sobą spędzać czas i tańczyć. Wpadliśmy więc na pomysł, że dobrze by było poduczyć się sztuki tańca - wyjaśnia ks. Arkadiusz Bernat.

DA tradycyjnie organizuje kurs Alpha. Rozpocznie się on 21 października. Można się zapisać podczas trzech pierwszych spotkań. - Zachęcam, by wzięły w nim udział osoby, które poszukują, czują się pogubione, odrzucone i nie wiedzą do końca, co mają zrobić ze swoim życiem. Ten kurs oczywiście nie załatwi wszystkiego, ale może będzie taką iskierką, która spowoduje, że będziemy chcieli zmienić swoje życie - zaprasza do udziału Ewa Klocek.

Duszpasterze zapraszają środowisko akademickie na niedzielne Msze św. - o godz. 20 w radomskiej katedrze i 20.20 - w kościele św. Jadwigi.


Więcej o DA w wydaniu papierowym "AVE Gościa Radomskiego" nr 41 na 13 października.