Seniorzy zaśpiewali w Radomiu

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

publikacja 09.10.2019 13:08

W ten sposób pragną przyczynić się do promowania i pielęgnowania patriotyzmu.

Jednym z zespołów był ten z Klubu Seniora "Kontrast" z Pionek. Jednym z zespołów był ten z Klubu Seniora "Kontrast" z Pionek.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

„Wierni Polsce”. Organizatorem tego wydarzenia tradycyjnie był Klub „Senior” działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Impreza odbywała się w Sali Klubowej Lotniska na radomskim Sadkowie. Gości i wykonawców powitała Halina Świderska, kierownik radomskiego Klubu „Senior”. Zwracając się do seniorów powiedziała: - Ściany nie chcą do was mówić. Państwo chcecie się integrować, występować. Spotykamy się przez cały rok. – Poprzez ten przegląd seniorzy pragną przyczynić się do promowania i pielęgnowania patriotyzmu. Dlatego dzisiaj jesteśmy tu razem – podkreśliła pani Halina.

Przegląd otworzył występ radomskiej orkiestry wojskowej.

Później na scenie zaprezentowały się zespoły i soliści z całego regionu radomskiego. Wśród wyśpiewanych utworów były i takie jak: „Wojenko, wojenko", "My pierwsza brygada", "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę". A, że słowa i melodia tych pieśni i piosenek znane są wszystkim, chwilami śpiewała cała sala.

Po występach na wszystkich czekała prawdziwa wojskowa grochówka, coś słodkiego, kawa i herbata.

Na przegląd zaprosili: Rada Klubów Ziemi Radomskiej i kierownik Klubu „Senior” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.