Wigilia dla samotnych w Starachowicach

Marta Deka Marta Deka

publikacja 21.11.2019 14:36

Przy parafii Świętej Trójcy w Starachowicach 24 grudnia o godz. 10 odbędzie się Wigilia dla osób samotnych, bezdomnych i najuboższych.

Ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, i Marek Materek, prezydent Starachowic. Ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, i Marek Materek, prezydent Starachowic.
Archiwum Caritas Dieceji Radomskiej

Organizatorami spotkania są: Caritas Diecezji Radomskiej, miasto Starachowice, parafia Świętej Trójcy w Starachowicach oraz Selgros. Od wielu lat przy parafii działa jadłodajnia Caritas, w której osoby bezdomne i pokrzywdzone przez los otrzymują ciepłe posiłki.

Na Wigilii organizatorzy spodziewają się na około 250 osób.

- Wciąż wiele osób nie ma z kim spędzić świąt. Są samotni lub ich sytuacja materialna i problemy życiowe nie pozwalają na przygotowanie jakiejkolwiek potrawy wigilijnej. Dlatego tak ważne jest, aby w tych szczególnych dniach otoczyć ich opieką i wsparciem. Na spotkaniu będą mogli podzielić się opłatkiem, zjeść świąteczny posiłek w uroczystym nastroju, posłuchać kolęd i pobyć w gronie osób, które tak jak oni czują się samotni i pokrzywdzeni przez los - mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

Wśród świątecznych potraw na stole tradycyjnie znajdą się barszcz z uszkami, ryby, kapusta z grzybami. Każdy z uczestników otrzyma prezent.

- Jeżeli ktoś z przedsiębiorców lub osób prywatnych chciałby włączyć się w organizację tego wydarzenia, zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów: 669 444 223, 48 365 29 29 - zachęca do współpracy ks. Drabikowski.

Spotkanie odbędzie się pod patronatem bp. Henryka Tomasika i Marka Materka, prezydenta Starachowic.