Lekkoatletyka dla każdego

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

publikacja 03.12.2019 23:11

Młodzi zawodnicy do swoich szkół wrócili z medalami i pucharami.

Młodym zawodnikom towarzyszyły ogromne emocje. Młodym zawodnikom towarzyszyły ogromne emocje.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

W zawodach sportowych "Mikołaj z Gwiazdami" na trenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, zorganizowanych w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego", uczestniczyło 15 reprezentacji szkół podstawowych. Młodymi zawodnikami byli uczniowie klas 4 i młodsi. O laur zwycięstwa walczyli w 3 konkurencjach na wytyczonym torze z przeszkodami oraz wykazywali się sprawnością w rzucie piankowym oszczepem.

Po podsumowaniu punktów w poszczególnych konkurencjach ich największą ilość, bo po 44, zdobyły drużyny reprezentujące PSP nr 6 im. Orła Białego w Radomiu i PSP im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny wróciły do swoich szkół z pucharami. Młodym zawodnikom gratulował i puchary wręczał Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

Wśród specjalnych gości zawodów byli radomscy lekkoatleci: Natalia Wosztyl, Dawid Krzemiński i Olgierd Michniewski.

Celem zawodów jest przede wszystkim popularyzacja i promowanie lekkiej atletyki, poprawa sprawności fizycznej, promowanie nowych i atrakcyjnych form zajęć ruchowych oraz zachęcenie rodziców do zainteresowania się prozdrowotną aktywnością fizyczną swoich dzieci.

"Lekkoatletyka dla każdego" to międzynarodowy program zajęć lekkoatletycznych dla najmłodszych o jednolitym systemie szkolenia, który ma zachęcić dzieci do aktywności fizycznej i przygotować do wyczynowego uprawiania sportu w przyszłości. 

Organizatorzy tego wydarzenia to: Ośrodek Lekkiej Atletyki Radom i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu.