Adwentowe rekolekcje KSM

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 12.12.2019 11:18

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej spotkali się w ośrodku rekolekcyjnym w Dąbrówce.

KSM diecezji radomskiej kolejny raz na miejsce duchowego przygotowania wybrało ośrodek rekolekcyjny w Dąbrówce. Z lewej ks. Grzegorz Łabądź. KSM diecezji radomskiej kolejny raz na miejsce duchowego przygotowania wybrało ośrodek rekolekcyjny w Dąbrówce. Z lewej ks. Grzegorz Łabądź.
Archiwum KSM diecezji radomskiej

Trzydniowe rekolekcje poprowadził ks. dr Andrzej Lubowicki, asystent generalny KSM. Młodym w rekolekcjach towarzyszył ks. Grzegorz Łabądź, asystent diecezjalny KSM, a odwiedził ich i sprawował Mszę św. bp Henryk Tomasik.

- Zrozumieliśmy, że sumienie jest kluczem przeżycia tego świętego czasu. Myślą przewodnią tego spotkania była wspólnota. Istotą jej budowania jest stworzenie przyjacielskiej relacji z Bogiem, który daje wszystkie narzędzia, by służyć i dostrzegać potrzeby innych. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest nasza tożsamość - świadomość istnienia i misja, która została nam powierzona. Nie powinniśmy bać się ciszy, bo dzięki niej możemy usłyszeć delikatny, czuły, a zarazem dający motywację głos samego Boga. Wiemy już, że wszystko jest dla człowieka, lecz on sam przeznaczony jest wyłącznie dla Boga. Tylko według naszego zawołania: "Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie. Gotów!" możemy dzielić się Bogiem z innymi i decydować o losach ojczyzny - dzieli się przemyśleniami z wysłuchanych konferencji KSM-owiczka Patrycja Wawrzeńczyk.