Opłatek służb mundurowych

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 17.12.2019 15:13

Uczestniczyli w nim reprezentanci 16 służb działających na terenie miasta i regionu radomskiego.

Gościem spotkania był bp Adam Odzimek. Gościem spotkania był bp Adam Odzimek.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Spotkanie odbyło się w siedzibie Międzynarodowego Centrum Wolontariatu w Radomiu. Po raz trzeci organizatorem opłatka był ks. Gabriel Marciniak, proboszcz radomskiej parafii pw. MB Bolesnej. Gościem, który od początku uczestniczy w tych spotkaniach, był bp Adam Odzimek, który jako kleryk odbył służbę wojskową.

- Bądźcie wspaniałymi dowódcami. Wspaniałymi to znaczy takimi, którzy dają swoim podwładnym również siłę do dobrej codziennej służby. Chciałbym życzyć wszystkim, aby te święta były świętem wielkiej radości, świętem światła, radości domowej i świątecznej, radości naszych serc, ale aby nie zabrakło nam pytania o źródło tej radości nie tylko w tym czasie, ale w całym naszym życiu. Źródłem tej radości jest On, który zamieszkał pośród nas i ciągle mieszka we wspólnocie Kościoła. On staje się tym, który nam zawsze towarzyszy w naszym życiu. Gorąco życzę tej pielęgnacji źródła - mówił bp Odzimek.

- Kiedyś uczestniczyliśmy w różnych spotkaniach opłatkowych, gdzie była tylko część osób pracujących np. w areszcie śledczym czy straży pożarnej. Brakowało jednak spotkania wszystkich. Święta Bożego Narodzenia są szczególnymi świętami, kiedy otwieramy się na przychodzącego Jezusa, kiedy życzymy sobie dużo miłości, dużo pokoju. Te wszystkie służby pracując dla ludzi często z narażeniem życia, muszą się poświęcać, angażować, nierzadko pracować w same święta, więc zrodziła się taka idea, żeby wszyscy spotkali się przy jednym stole wigilijnym - mówił o idei wspólnego spotkania ks. Marciniak.