Zagłosuj na rozświetlony Radom

Marta Deka Marta Deka

publikacja 20.12.2019 12:54

Trwa XI edycja plebiscytu miast "Świeć się z Energą". Nagrodą jest sprzęt AGD dla organizacji pozarządowych.

Na placu przed Urzędem Miejskim znajdują się świetlne figury: miś z prezentami, Mikołaj na motocyklu, wielka bombka oraz napis: "I love Radom". Na placu przed Urzędem Miejskim znajdują się świetlne figury: miś z prezentami, Mikołaj na motocyklu, wielka bombka oraz napis: "I love Radom".
Marta Deka /Foto Gość

Już po raz jedenasty Grupa Energa zainaugurowała świąteczną akcję: "Świeć się z Energą", podczas której wybierane jest najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce. Radom trzy razy z rzędu zwyciężył w etapie regionalnym głosowania na najpiękniejszą świąteczną iluminację, zdobywając tym samym tytuł "Mistrza Województwa".

Głosowanie potrwa do 2 stycznia 2020 roku. Głosy można oddawać codziennie na stronie: https://swiecsie.se.pl/plebiscyt-miast/mazowieckie/radom/.

- Dzięki zaangażowaniu radomian już trzy razy mogliśmy cieszyć się z wygranej na szczeblu wojewódzkim. To dowód, że mieszkańcom podoba się świąteczna dekoracja. Mam nadzieję, że podobnie będzie w tym roku i w efekcie kolejne stowarzyszenia będą mogły cieszyć się ze sprzętu AGD i jeszcze lepiej realizować swoje misje. Dlatego gorąco zachęcam do głosowania - mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta.

Do mistrzów poszczególnych regionów trafi sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, który zostanie przekazany potrzebującym. Zwycięzca całego plebiscytu otrzyma nagrodę w postaci energooszczędnego sprzętu o wartości 40 tys. zł i tytuł "Świetlnej Stolicy Polski".

Ogólnopolski etap głosowania rozpocznie się 7 stycznia i potrwa do 15 stycznia.

Ulicę Żeromskiego zdobi m.in. tunel świetlny.   Ulicę Żeromskiego zdobi m.in. tunel świetlny.
Marta Deka /Foto Gość