Pan Jezus zawsze nam towarzyszy

Marta Deka Marta Deka

publikacja 22.12.2019 20:24

W Diecezjalnym Ośrodku Trzeźwości przy ul. Starokrakowskiej 144 w Radomiu odbyło się spotkanie opłatkowe duszpasterstwa trzeźwości.

Mszy św. przewodniczył bp Adam Odzimek. Koncelebrowali księża (od lewej): Marek Dziewiecki, Mirosław Kszczot, Piotr Jaśkiewicz i Krzysztof Bochniak. Mszy św. przewodniczył bp Adam Odzimek. Koncelebrowali księża (od lewej): Marek Dziewiecki, Mirosław Kszczot, Piotr Jaśkiewicz i Krzysztof Bochniak.
Marta Deka /Foto Gość

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele grup, wspólnot i stowarzyszeń trzeźwościowych. - Organizujemy je co roku. To jest szczególny czas, bo przecież Pan Jezus, który przychodzi na świat, zmienia jego historię, a ważne, żeby zmieniło się życie także tych osób, które borykają się z problemem alkoholowym czy innymi uzależnieniami. Oni i ich bliscy chcą zmiany. Ten szczególny czas narodzenia Pana i Zbawiciela jeszcze bardziej dodaje nadziei, czasem nawet wbrew nadziei, że osoby uzależnione mogą pokonać nałóg, mogą dobrze żyć, mogą być wolne od wszelkich form uzależnień. To nadzieja dla wszystkich, którzy popadli w nałóg, że można zacząć od nowa, tak jak od nowa zaczęto liczyć lata po narodzeniu Pana Jezusa. Niektórzy z uzależnionych, którzy wyszli z nałogu, od tego momentu liczą swoje lata życia. Tak, jakby się na nowo narodzili - mówi ks. Mirosław Kszczot, diecezjalny duszpasterz trzeźwości i osób uzależnionych.

Spotkanie poprzedziła Msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Eucharystii przewodniczył bp Adam Odzimek, a koncelebrowali - ks. Marek Dziewiecki, ks. Kszczot, ks. Piotr Jaśkiewicz i ks. Krzysztof Bochniak.

Biskup Odzimek przypomniał, że Pan Jezus zawsze nam towarzyszy. - To dla nas wielka pociecha, siła i pomoc w naszym życiu, że On nam zawsze towarzyszy, że On jest Bogiem, ale Bogiem, który jest z nami w naszych radościach, w naszym budowaniu pięknego życia, ale również kiedy coś się załamuje, kiedy brakuje nam siły, kiedy trzeba też uporczywie walczyć o swoje piękne oblicze i oblicze swojego domu, rodziny i najbliższych - mówił bp Adam i życzył, abyśmy byli Boży - w swoim życiu, swoim sercu, w rodzinie i w życiu społecznym. - Bądźcie szczęśliwi w te święta, bądźcie szczęśliwi dzisiaj - w tym świętowaniu opłatkowym, bądźcie szczęśliwi w życiu, ale pamiętajmy - bądźmy Boży, piękni przed Bogiem, piękni przed ludźmi, piękni w naszym wnętrzu.

Na początku Eucharystii do kościoła zostały wprowadzone relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. - Chcemy go w naszej parafii przyjąć jako apostoła miłości miłosiernej, zdolnej przebaczyć wrogom. Odkąd zostałem proboszczem, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18 sprawowana jest u nas Msza św. o Polskę zgodną z wolą Bożą. W czasie tej Mszy św. będzie można uszanować relikwie bł. ks. Jerzego - mówi ks. Kszczot, proboszcz parafii.

Przed Eucharystią z koncertem kolęd wystąpił zespół Coolędnicy.