Spotkanie wigilijne opocznian

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 23.12.2019 14:38

Zostało zorganizowane po raz ósmy. Mieszkańcy Opoczna i powiatu zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Powiatowych.

Kolejny raz gościem spotkania opocznian był bp Piotr Turzyński. Kolejny raz gościem spotkania opocznian był bp Piotr Turzyński.
Archiwum Roberta Telusa

Niezmienny jest cel tych spotkań. - Mają one służyć przede wszystkim integracji i budowaniu wspólnoty w mocno podzielonym obecnie społeczeństwie - mówi poseł Robert Telus, który razem z Fundacją "Dar dla Potrzebujących" organizuje opoczyńską wigilię.

Nie mogło zabraknąć jasełek, które wystawili uczniowie Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie. Z myślą o najmłodszych przygotowano paczki od św. Mikołaja. Członkinie kół gospodyń wiejskich przygotowały tradycyjne wigilijne potrawy. Odbyła się również konferencja rolna poświęcona aktualnym tematom dotyczącym polskiej wsi.

Kolejny raz gościem spotkania opocznian był bp Piotr Turzyński, który skierował do obecnych życzenia, podkreślające mocno rolę rodziny: - Życzę państwu, byście w tych dniach, w cieple rodzinnych relacji, w dobrych słowach, w niezwykłym klimacie tego święta, w pięknych tradycjach i kolędach odkryli bliskość Boga. I żebyście w tej bliskości Boga zobaczyli sens waszych trudów, cierpień, zmagania, pracy, służby. Niech Pan Jezus będzie blisko serca, blisko każdej rodziny. Niezwykłe jest to, że Bóg Wszechmocny mógł sobie wymyślić inny sposób przyjścia na ziemię, a przyszedł w rodzinie. Takie to bardzo ważne, żebyśmy kochali swoje rodziny, pomagali rodzinom, by te relacje rodzinne, podstawowe, fundamentalne były jakimś fundamentem naszego społeczeństwa. Bo jak nie będzie rodziny, to i nie będzie nas. Nie będzie wzajemnego szacunku, więzi między ludźmi. Niech każda rodzina doświadczy pokoju i głębokiej miłości. Niech Pan Bóg błogosławi i daje radosne i wielkie święta Bożego Narodzenia - powiedział bp Piotr.

Na zakończenie z koncertem kolęd wystąpił zespół Krywań.