Kolędy w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 23.12.2019 21:06

Koncert odbędzie się 4 stycznia (sobota) 2020 roku w kościele pw. św. Łukasza w Radomiu na os. Michałów.

Kolędy w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego

W programie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz akustyczne wersje przebojów z oratoriów "Tryptyk Świętokrzyski" i "Siedem Pieśni Maryi". Zabrzmią również znane utwory świąteczne, zimowe i liryczne.

Wstęp wolny. Początek o 19.00. W trakcie koncertu zbierane będą datki przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży. Koncert organizują: parafia św. Łukasza, Rycerze Kolumba, Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Radomskiej oraz Fundacja Młodzi Radom.

Maciej Miecznikowski występował jako solista w oratoriach "Świętokrzyska Golgota", "Tu es Petrus" i "Psałterz Wrześniowy" Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, a także w "Siedmiu Pieśniach Maryi" Bartosza Gliniaka i Zbigniewa Książka. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym, obdarzony basem. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Uprawiał wszystkie gatunki muzyczne od śpiewu chóralnego poprzez punk i blues. Przez rok był wokalistą Püdelsów, a potem został wokalistą zespołu Leszcze. Prowadził programy telewizyjne: Śpiewanie na ekranie, Dajmy im szkołę i Tak to leciało. Był również kapitanem jednej z drużyn w programie Bitwa na głosy.