Urodziny u Pana Jezusa w Radomiu

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

publikacja 29.12.2019 23:55

Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu po raz drugi zorganizował Urodziny u Pana Jezusa.

Dzieci swoje prezenty składały przy żłóbku. Dzieci swoje prezenty składały przy żłóbku.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

- Wydarzenie to organizowane jest w Niedzielę Świętej Rodziny. Biorą w nim udział dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z rodzicami i dziadkami. Ważnym momentem jest utworzenie przez dzieci korowodu, który nazywamy korowodem pasterzy betlejemskich. Wtedy to dzieci składają Panu Jezusowi prezenty. My te prezenty przekażemy dalej – mówi proboszcz ks. kan. Roman Adamczyk, asystent Parafialnego Zespołu AK.

Po przyjściu do świątyni dzieci zebrały się przy głównym wejściu, skąd przeszły za księdzem proboszczem do okazałej szopki z żywymi zwierzętami. Tu członkowie Akcji Katolickiej zaprosili najmłodszych do udziału w konkursie wiedzy o świętach Bożego Narodzenia. Za dobre odpowiedzi, a były tylko takie, dzieci dostawały nagrody.

Później przyszedł czas na składanie przez dzieci prezentów przy żłóbku.

- Na urodziny przychodzimy z prezentami. Ale Pan Jezus naszych podarunków nie potrzebuje, dlatego my przekażemy je dzieciom chorym i osieroconym, które są pod opieką Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Podczas dorocznej zabawy choinkowej, organizowanej przez to hospicjum, obecne na niej dzieci zostaną obdarowane właśnie tymi prezentami – mówi Jerzy Skórkiewicz, członek Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej.

Wśród prezentów przyniesionych przez dzieci znalazły się: zabawki, gry rodzinne, słodycze, przybory szkolne, książki i ubranka.

Na zakończenie spotkania wszyscy zostali poczęstowani pysznym urodzinowym tortem. Fundatorem tortu był proboszcz.

Teresa Wolska, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, w imieniu organizatorów podziękowała wszystkim za obecność, za prezenty, za wspólne kolędowanie.

Magda Jankowska, wolontariuszka z Hospicjum Królowej Apostołów, również podziękowała za prezenty i zapewniłła, że sprawią one wiele radości małym podopiecznym hospicjum.