Kolędowanie z Maciejem Miecznikowskim w Radomiu

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

publikacja 05.01.2020 12:25

Ten muzyk, wokalista i autor piosenek, wprowadził słuchaczy w tradycyjny rodzinny klimat Bożego Narodzenia.

Maciej Miecznikowski zapraszał do wspólnego śpiewania. Maciej Miecznikowski zapraszał do wspólnego śpiewania.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Z koncertem kolęd w kościele pw. św. Łukasza w Radomiu wystąpił Maciej Miecznikowski i podbił serca obecnych w świątyni. Muzyk zapraszał do wspólnego kolędowania i opowiadał o bożonarodzeniowych zwyczajach na Kaszubach, skąd pochodzi.

- Zaprosiliśmy po raz kolejny Maćka Miecznikowskiego do Radomia. Tym razem z kolędami, bo to dobry czas, kiedy cieszymy się z narodzenia Pana Jezusa. Chodzi nam też o to, żeby zapraszając na tego typu spotkania, pomagać młodzieży w tym, co oni organizują, więc rozprowadzamy cegiełki, z których dochód będzie przeznaczony na młodzież. Angażujemy też dorosłych, bo ten koncert organizuje Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Radomskiej, Fundacja Młodzi Radom i Rycerze Kolumba. Razem z parfią pw. św. Łukasza chcemy jak najwięcej ludzi zaangażować, uwrażliwić na potrzeby młodzieży - mówi ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, prezes zarządu Fundacji Młodzi Radom.

Przy parafii pw. św. Łukasza działa Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Radom-Północ.

Fundacja Młodzi Radom to odpowiedź na papieskie wezwanie ze Światowych Dni Młodzieży w Rio „Róbcie raban”. Młodzież zgromadzona wokół Fundacji przy ogromnym wsparciu dobroczyńców mogła zorganizować ŚDM w diecezji radomskiej. Choć ŚDM minęły, chcą działać nadal i działają na terenie diecezji radomskiej. Ożywiają życie wspólnot lokalnych, parafii oraz szukają przestrzeni do współdziałania między różnymi istniejącymi w diecezji wspólnotami. Fundacja Młodzi Radom została ustanowiona przez diecezję radomską.