Bp Henryk Tomasik przyjął po kolędzie swojego proboszcza

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 08.01.2020 21:34

Ordynariusz radomski mieszka na terenie farnej parafii św. Jana. Stąd na tradycyjną wizytę kolędową został zaproszony ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii.

Ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii pw. św. Jana, pobłogosławił mieszkanie ordynariusza. Ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii pw. św. Jana, pobłogosławił mieszkanie ordynariusza.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Na noworocznym spotkaniu w domu biskupim spotkali się księża i siostry zakonne, najbliżsi współpracownicy pasterza Kościoła radomskiego.

Ks. Nowak pobłogosławił biskupi dom, a obecni odmówili razem z nim modlitwy, prosząc o Bożą opiekę nad domownikami.

W imieniu uczestników kolędowania w biskupim domu życzenia złożył ks. dr Paweł Gogacz, wychowawca w radomskim seminarium i wykładowca filozofii. - To pierwszy raz podczas naszych noworocznych spotkań, gdy życzenia w imieniu obecnych składa filozof, kierując je do filozofa - mówił ks. Gogacz, nawiązując do tego, że bp Tomasik jest doktorem filozofii.

- Okazji do składania życzeń jest wiele: styczniowe urodziny księdza biskupa, imieniny, rocznica przyjęcia sakry, i 10. rocznica objęcia władzy w naszej diecezji. W dniach obchodów Bożego Narodzenia czytamy w liturgii o tym, że św. Jan Chrzciciel, spotkawszy Jezusa Chrystusa, powiedział: "Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata". Baranek to sposób działania Boga: delikatność, subtelność, umiejętność milczenia. I tego doświadczamy w posłudze księdza biskupa. Gdyby w pasterskiej posłudze pojawiały się pokusy, by z baranka stawać się lwem, antylopą, czy lisem, prosimy: Ekscelencjo! Nie idź w tamtym kierunku - mówił ks. Gogacz.

Wykładowca filozofii dziękował bp. Tomasikowi za zaangażowanie w sprawy, które dotykają istotnych problemów, jakimi żyje społeczeństwo. - Są sprawy Boże na arenie także ogólnopolskiej, gdzie trzeba je głośno artykułować. I za to jesteśmy wdzięczni. Prosimy Pana Boga, by ksiądz biskup brał siłę z towarzyszenia Jezusowi do walki o sprawy Boże, bo jako filozof wie bardzo dobrze, jak w dzisiejszym świecie potrzebna jest klarowność - mówił ks. Gogacz.

W odpowiedzi na życzenia bp Henryk Tomasik dziękował obecnym na opłatku za codzienną obecność i pracę. - Jestem wdzięczny za to, co każdego dnia robią pracownicy kurii i seminarium, a także za to, co robią duszpasterze w parafiach naszej diecezji - powiedział bp Tomasik.