Guzowianki kolędowały dla Krzysia Czupryna

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 09.01.2020 10:45

Podczas koncertu zebrano ponad 5 tys. zł. Pieniądze wesprą opiekę chłopca cierpiącego na nieuleczalne bolesne pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

Podczas koncertu Guzowianek Krzyś Czupryn zagrał na zaimprowizowanej perkusji. Podczas koncertu Guzowianek Krzyś Czupryn zagrał na zaimprowizowanej perkusji.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

To był kolejny koncert, podczas którego ludowy zespół z Guzowa śpiewał dla Krzysia Czupruna, chłopca chorego na nieuleczalne bolesne pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Rok temu w kościele Macierzyństwa NMP, zbierając pieniądze dla chorego chłopca, z koncertem kolęd wystąpiła młodzież z Ruchu Światło-Życie.

- Krzyś był z nami podczas prób przed koncertem. Grał na zainspirowanej perkusji. Obawialiśmy się, czy jego stan zdrowia pozwoli na to, by był na koncercie w parafii Macierzyństwa NMP na Koziej Górze w Radomiu. Ale udało się. Krzyś zagrał na koncercie - mówi Wiola Fijałkowska, założycielka i liderka Guzowianek.

- Już w ubiegłym roku mieliśmy koncert charytatywny dla Krzysia Czupryna, podczas którego śpiewali młodzi z Ruchu Światło-Życie, zbierając datki dla chorego chłopca. Teraz gościmy Guzowianki, zespół, który ma już jakąś renomę. Jako wspólnota parafialna jesteśmy otwarci, by wspomagać potrzebujących. Dziękuję naszym parafianom i gościom, którzy byli obecni na koncercie i wsparli datkami akcję pomocy dla Krzysia. Nasz kościół jest zawsze otwarty na takie akcje - mówi ks. kan. Zbigniew Sieroń, proboszcz parafii.