Kaesemowicze otwierają się na nowe wyzwania

Marta Deka Marta Deka

publikacja 14.01.2020 20:40

W parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej mieli spotkanie opłatkowe.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. Spotkanie rozpoczęła Msza św.
Archiwum KSM

Spotkanie rozpoczęła Msza św., którą w kościele MB Miłosierdzia sprawował ks. Grzegorz Łabądź, asystent diecezjalny KSM. - Po uczcie duchowej udaliśmy się do salki parafialnej. Przeczytawszy fragment Pisma Świętego, przełamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie przede wszystkim Bożej opieki i prowadzenia przez Ducha Świętego - mówi Paulina Sławińska, sekretarz Zarządu KSM DR.

Kaesemowicze podsumowali miniony rok swojej działalności i przedstawili plany na przyszłość.

- Przed nami piękne wydarzenia: bal KSM w Szydłowcu, Krajowa Rada KSM i spotkanie z zarządami diecezjalnymi, turniej piłki siatkowej w Wolanowie i rekolekcje wielkopostne. Otwieramy się na nowe wyzwania. Za nami ważna ogólnopolska akcja KSM "Polak z sercem", w której nasza młodzież brała czynny udział poprzez zbiórkę żywności i artykułów chemicznych oraz szkolnych, które z końcem roku zostały przekazane Polakom na Ukrainie i Białorusi. Wiosną przedstawiciele oddziałów wezmą udział w szkoleniu liderów KSM. Chcemy, aby młodzi ludzie odkrywali w sobie pragnienie służby Bogu, Kościołowi i ojczyźnie - wylicza Anna Wisowata, prezes radomskiej KSM.

Spotkanie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem uczestników przez ks. Łabądzia.