Kolędowanie w Lipie

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 16.01.2020 15:36

Od kilku lat proboszcz ks. Tomasz Waśkiewicz zaprasza parafian na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Występ parafialnej scholi. Na pierwszym planie szopka wykonana z klocków. Występ parafialnej scholi. Na pierwszym planie szopka wykonana z klocków.
Archiwum ks. Tomasza Waśkiewicza

Zaproszenie duszpasterza wzbudziło odzew wiernych, przede wszystkim dzieci i młodzieży, a każdy mógł zaśpiewać swą ulubioną kolędę.

- W tym roku spotkanie rozpoczęło się solowym wykonaniem pastorałek, które zaśpiewała Kasia Lachowska z Jakimowic. Różne kolędy i pastorałki zaprezentowała schola pod batutą Anny Bauer-Dróżdż i przy pomocy jej męża Leszka. Ogromne wrażenie zrobiła grająca na saksofonie Zuzia Turalska. Po tych występach do solowego występu zgłosiło się prawie 30 dzieci, a najmłodszy uczestnik miał 3 lata - opowiada ks. Waśkiewicz.

Był także konkurs na najładniejszą szopkę. Proboszcza urzekły wszystkie, bo w każdą włożono dużo pracy, pomysłowości i serca. - Zrobione były z różnych materiałów, np. z klocków lego. Była też ogromna szopka z postaciami Świętej Rodziny, które miały specjalne wyszywane szaty przez całą rodzinę Balińskich - mówi proboszcz.

Nie było zwycięzców, a wszyscy zostali uhonorowani nagrodami, które wręczył prowadzący wieczór, dumny i zadowolony z tak licznego uczestnictwa, proboszcz parafii.