Przed nami Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 26.02.2020 14:06

Podobnie jak w całej Polsce, obchody w Radomiu i na terenie diecezji odbędą się 1 marca.

Po Mszy św. dalsze uroczystości odbędą się przy radomskim pomniku Żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Po Mszy św. dalsze uroczystości odbędą się przy radomskim pomniku Żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Na Mszę św. w kościele garnizonowym pw. św. Stanisława i dalsze obchody zaprasza ks. ppłk Kryspin Rak. - Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Msza św. o godz. 12 zostanie odprawiona w intencji pomordowanych, poległych oraz zmarłych Żołnierzy Niezłomnych oraz zmarłych członków Radomskiego Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego i członków organizacji niepodległościowych upamiętniających okres zniewolenia komunistycznego. Po Mszy św. dalsze uroczystości odbędą się przy pomniku Żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość przy ul. Władysława Beliny-Prażmowskiego. Zapraszamy - mówi proboszcz parafii garnizonowej.

Z kolei w Puszczy Kozienickiej i na terenie gminy Jastrzębia odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. Bieg odbędzie się 1 marca w miejscowości Jastrzębia koło Radomia. Start biegu na dystansie 10 km  o 14.00, a na dystansie 1963 m o 15.30. Start i meta obu biegów na boisku szkolnym w Jastrzębi.

Zgłoszeń drogą elektroniczną można dokonywać do dziś na stronach internetowych: www.biegiemradom.pl, www.cronochip.pl/biegiem-radom. Zgłoszenia w biurze zawodów Radom, ul. Traugutta 46/48  29 lutego w godz. 11-15. W przypadku niewyczerpania limitu 500 uczestników można się zgłaszać w dniu zawodów, 1 marca, w biurze zawodów w Jastrzębi  w godz.12.-14.00.

Podczas zgłoszenia każdy uczestnik podpisując deklarację uczestnictwa zaświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w zawodach oraz że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność. Za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.

Organizator zapewnia uczestnikom opiekę medyczną na czas trwania zawodów.