Radom. Zakończyły się Mistrzostwa Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej

Marta Deka Marta Deka

publikacja 29.02.2020 18:45

Finały XIX Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej o puchar KnC odbyły się w trzech halach sportowych w Radomiu.

Radość ze zwycięstwa. Radość ze zwycięstwa.
Marta Deka /Foto Gość

Ministranci rozpoczęli rozgrywki od Eucharystii w katedrze. Mecze rozgrywane były w trzech halach sportowych w Radomiu. W XIII Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Polskich Noblistów spotkali się lektorzy starsi. Koordynatorem był ks. Patryk Hrostek. W III Liceum Ogólnokształcącym im. Dionizego Czachowskiego grali lektorzy młodsi. Koordynatorem był ks. Michał Michnicki. Rozgrywki ministrantów w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego koordynował ks. Wojciech Pawłowski.

- Rywalizacja przebiegła bez problemów. Ministranci stosowali fair play, a rywalizacja pomogła im poznać większą wspólnotę ministrantów, nie tylko z okolicznych parafii, ale z całej diecezji. Zawodnicy z roku na rok pokazują większą klasę i umiejętności - mówi ks. Michnicki, diecezjalny duszpasterz ministrantów.

Ksiądz Michał dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania eliminacji i finałów. - Dziękuję księżom koordynatorom: ks. Ireneuszowi Szustakowi, wikariuszowi parafii św. Bartłomieja w Opocznie, ks. Wojciechowi Pawłowskiemu, wikariuszowi parafii bł. Annuarity w Radomiu, ks. Krzysztofowi Kołtunowiczowi, wikariuszowi parafii św. Stefana w Radomiu, i ks. Patrykowi Hrostkowi, wikariuszowi parafii św. Piotra w Radomiu. Wyrazy wdzięczności kieruję do dyrekcji szkół, gdzie odbywały się eliminacje i finały, oraz do firmy Deltamed, która zadbała o nasze bezpieczeństwo. Podziękowania należą się również wszystkim księżom i opiekunom drużyn biorących udział w turnieju. Dziękuję mediom diecezjalnym za relacje i informacje z mistrzostw - wylicza duszpasterz ministrantów.

W kategorii ministrant zwyciężyła drużyna z radomskiej parafii pw. bł. Annuarity. - Jestem przeszczęśliwy, bo moja drużyna awansowała do mistrzostw Polski. Jestem dumny z moich ministrantów, z którymi w każdą sobotę trenujemy. Chłopcy dużo z siebie dawali na boisku. Cieszę się razem z nimi ze zwycięstwa - mówi ks. Wojciech Pawłowski, opiekun zwycięskiej drużyny.

W kategorii lektor młodszy zwyciężyła drużyna z parafii pw. św. Stefana w Radomiu. - Spotykamy się co sobotę w hali sportowej, ale stawiamy jasne warunki - chodzisz na dyżury, chodzisz na zbiórki, wtedy możesz trenować i grać w mistrzostwach, bo przede wszystkim oni są ministrantami. W tym roku jest beatyfikacja sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, a nasz kościół to jest pomnik kard. Wyszyńskiego. Modliliśmy się do niego przed meczami. Mamy bardzo mocną ekipę. Chłopaki świetnie służą, pięknie się modlą, ale na boisku dają też radę. Nie przegraliśmy żadnego meczu. Jestem z nich dumny - mówi opiekun zespołu ks. Krzysztof Kołtunowicz.

W kategorii lektor starszy wygrała drużyna z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Małęczynie, której opiekunem był Patryk Rojek. - Przez wiele lat grałem w tej drużynie. Większość chłopaków gra w klubach, chodzą do szkoły, dlatego ciężko się było wszystkim spotkać przed mistrzostwami. Ta drużyna gra od 10 lat. Zgranie już jest. Dzięki temu są takie wyniki. Co roku jesteśmy faworytami, czasem zajmujemy gorsze miejsce, ale taki jest sport. Ciężko jest udźwignąć rolę faworyta, w tym roku się udało. Trzeba się tylko cieszyć i przygotowywać na turniej w maju - mówi P. Rojek.

Wyniki:

Kategoria - ministrant: rok urodzenia 2012-2008

1. Bł. Annuarity w Radomiu
2. Narodzenia NMP w Szydłówku
3. Św. Andrzeja w Małęczynie

Najlepszy bramkarz: Damian Łepecki z parafii bł. Annuarity w Radomiu;
Najlepszy strzelec: Jakub Łukawski z parafii św. Andrzeja w Małęczynie;
Najlepszy zawodnik: Dawid Wasik z parafii bł. Annuarity w Radomiu.

Kategoria - lektor młodszy: rok urodzenia 2004-2007

1. św. Stefana w Radomiu
2. św. Andrzeja w Małęczynie
3. NSJ w Starachowicach

Najlepszy bramkarz: Mateusz Maj z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu;
Najlepszy strzelec: Michał Kołaczyński z parafii NSJ w Starachowicach;
Najlepszy zawodnik: Łukasz Machnio z parafii św. Stefana w Radomiu.

Kategoria - lektor starszy: 2003-1999

1. św. Andrzeja w Małęczynie
2. NSJ w Radomiu
3. św. Jadwigi i św. Stanisława w Odrzywole

Najlepszy bramkarz: Filip Wojtyniak z parafii NSJ w Radomiu;
Najlepszy strzelec: Jakub Mędrzecki z parafii św. Andrzeja w Małęczynie;
Najlepszy zawodnik: Szymon Karkowski z parafii św. Jadwigi i św. Stanisława w Odrzywole.