Szpital na radomskim Józefowie wstrzymuje odwiedziny

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 10.03.2020 10:20

Powodem jest nie tylko ryzyko zachorowań wywołanych zakażeniem koronawirusem, ale także wzrost zachorowań na infekcje wirusowe.

Przy wejściu głównym (na zdjęciu) wykonywany jest pomiar temperatury. Podobnie przy wejściu do oddziału ratunkowego. Inne wejścia zostały zamknięte. Przy wejściu głównym (na zdjęciu) wykonywany jest pomiar temperatury. Podobnie przy wejściu do oddziału ratunkowego. Inne wejścia zostały zamknięte.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Zarządzenie obowiązuje od wtorku 10 marca.

- W związku z ryzykiem zachorowań wywołanych zakażeniem koronawirusem oraz ze względu na wzrost zachorowań na infekcje wirusowe, od 10. marca br. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. w Radomiu wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych. Zgodnie z zaleceniami konsultantów krajowych w dziedzinie położnictwa i ginekologii wprowadzamy również zakaz uczestnictwa osób bliskich przy porodach rodzinnych do odwołania. Natomiast w oddziałach dziecięcych przy pacjencie będzie mógł przebywać tylko jeden opiekun, który jest zdrowy i będzie przestrzegać zasad oddziału. Opiekun będzie miał sprawdzaną temperaturę. Personel oddziałów dziecięcych przeprowadzi z nim wywiad epidemiologiczny - informuje Karolina Gajewska, specjalista ds. kontaktów z mediami.

Zostaną ponadto wydzielone wyłącznie dwa wejścia do szpitala: wejście główne oraz wejście do szpitalnego oddziału ratunkowego. Wszystkie boczne wejścia zostaną zamknięte do odwołania. Przy obu wejściach do szpitala będzie wykonywany pomiar temperatury.

- Bardzo prosimy rodziny i bliskich pacjentów o przestrzeganie wyżej wymienionych zasad i wyrozumiałość. Chcemy jak najlepiej chronić naszych pacjentów. Działania szpitala są zgodne z ustawą z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - wyjaśnia K. Gajewska.